Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Aby babička a děda mohli být doma

Organizace
Anděl Strážný

Autor
Martina Tomková

DARUJTE

Vybíráme finanční prostředky na podporu naší sociální služby tísňové péče, která pomáhá seniorům k tomu, aby mohli být doma a nemuseli do pobytových zařízení nebo ústavů. Bohužel se stále o existenci této služby málo ví, proto chceme finance použít na osvětu a propagaci naší služby, aby se informace o ní dostala i k těm, kteří jí potřebují.

 

Chceme, aby měli senioři možnost výběru a věděli, že existuje i služba, díky které můžou zůstat doma, ale přitom být v bezpečí. Zároveň chceme, aby služba byla dostupná pro všechny, proto příspěvky využijeme i na nákup monitorovacích zařízení tísňové péče, které jsou pro tísňovou službu klíčovou a jejich pořízení je pro seniory finančně náročné.

O naší organizaci

Dříve bylo běžné, že naše prababičky a pradědové mohli žít a umřít ve svém domácím prostředí a že se o ně jejich blízcí starali. Současná doba toto bohužel mnohdy neumožňuje a děti nebo blízcí musí chodit do práce a starat se o chod rodiny. I z těchto důvodů dochází k tomu, že jsou senioři v pobytových zařízení, kde jsou v cizím prostředí a život se jim obrátí naruby.

Naše tísňová služba se snaží tento trend zvrátit a pomáhá seniorům, aby mohli žít doma se svou rodinou, starat se o svou zahradu nebo o své mazlíčky, a aby je mohli vnoučata navštěvovat doma a užívat si chvil s prarodiči. Jsme podporou a pomocí i pro seniory, kteří již nikoho nemají a pomáháme jim, aby se necítili sami. Senioři jsou s námi 24/7, 365 dní v roce pod dohledem, ale zároveň mají zachovaný pocit soukromí svého domácího prostředí.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy