Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Aby se dětské vzpomínky neztratily

Organizace
Nadační fond La vida loca

Autor
Lucie Porazilová

DARUJTE
500 dětí ročně je už v porodnici odebráno nebo odloženo rodiči. Pomáháme jim zaplnit prázdné místo ve vlastním životě a každému dítěti plníme kufřík věcmi na památku. Letos jsme pomohli 400 dětí po celé republice neztratit vzpomínky na první dny života v porodnici. Pomožte nám naplnit další dětské kufříky ručně dělanými dárky nebo příspěvkem na projekt Život v kufříku.

O naší organizaci

Život v kufříku je na světě už 3 roky díky Nadačnímu fondu La Vida Loca. Daruje v porodnici odloženým nebo odebraným dětem kufříky, které zdravotní sestry plní vzpomínkami na první dny života dítěte. Aby vědělo, jak vypadalo, když se narodilo a kdo o něj s láskou pečoval. Aby se cítilo milováno od prvního dne. Bez kufříku by děti z porodnice odešly jen s propouštěcí zprávou a nevěděly o sobě nic.

Fond založily Martina Opava a Iva Říhová. Kufříky sestřičkám pomáhají plnit dobrovolnice z domova pro seniory a štědří dárci. Prázdné místo vzpomínkami kufříky zaplňují už ve 32 českých porodnicích a inspirují zdravotníky v zahraničí.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy