Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Adventní běžecký měsíc pro Štěpánka

Organizace
Štěpánek Vaněk - cesta za snem

Autor
Štěpán Vaněk

DARUJTE
Přináším do našeho běžeckého pojetí novou aktivitu. Nazval jsem ji „Adventní běžecký měsíc pro Štěpánka“. V připojeném odkazu se můžete se Štěpánem seznámit. Chtěl bych s vaší pomocí aktivně vstoupit do Štěpánova snu. Můj nápad je jednoduchý. Na Giving Thuesday můžete právě v tuto dobu až do 26.12.2019, kdy adventní běžecký měsíc končí, podpořit Vaším během,chůzí, lyžováním atd  a přispět na Štěpánka. Doslova by se „rozběhla“ naše činnost, pomoc. Dát za měsíc, resp. do konce roku 100 km snad není nic těžkého. Ta stovka může být „odběhaná, odchozen á , odjetá na kole, na běžkách“. Za každý zvládnutý kilometr bychom si dali do pomyslné (nebo skutečné) kasičky korunku. A ten náš běžecký, vlastně finanční výtěžek bychom předali Štěpánkovi a jeho mamince. Dnem, kdy akce končí, by mohl být 26. prosinec 2019, kdy se s mnohými uvidíme ve Třtici, a zde bych vás, kteří se zapojíte, požádal o zaplnění měšce „Adventního běžeckého měsíce“.

Koho z vás má aktivita oslovila a šel by do ní se mnou, prosím potvrďte účast v této facebookové události, která osficálně trvá až do 26.12.2019.

Za pochopení děkuje a zdraví vás

Zdeněk Kučera

O naší organizaci

Štěpánek se od raného dětství léčí pro centrální svalovou hypotonie, atypický autismus a byla mu diagnostikována autozonálně dominantní retardace 5.typu. S touto diagnózou je prvním dítětem v ČR a pátým ve světě. I přes veškeré verdikty lékařů nám bylo sděleno, že se nikdy nepostaví na nohy, neposedí, a bude s největší pravděpodobností upoután jen na lůžko. S tím jsme se jako maminka nechtěla smířit , a tak jsme začali několikrát denně cvičit, jezdit do lázní a podstupovat intenzivní rehabilitace v kosmickém oblečku, které nás postavili na nohy. Je neustále co vylepšovat, jak po fyzické stránce , tak hlavně po té mentální. Díky těmto terapiím se Štěpánek během roku neskutečně posunul. Velké poděkování míří hlavně široké veřejnosti, všem, kteří se zastaví nad našimi řádky, a snaží se nás nejen finančně ,ale hlavně psychicky podporovat. Ať jsou to sportovci, běžní lidé, skupiny, všem patří neskutečně velký Dík, protože bez Vás by Štěpánek nebyl na takové úrovni jako je dnes.

A co je našim cílem za snem?

Je to především snažit se Štěpánka naučit co největší soběstačnosti a samostatnosti, aby jednou , až mi nebudou stačit fyzické síly nebo to nebude dovolovat můj zdravotní stav, mohl být /bydlet/ v chráněném bydlení s pečovatelskou službou a nemusel skončit v ústavu sociální péče.

Děkujeme všem, kteří na naší společné cestě za snem jdete s námi ♥♥♥

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy