Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
AfaSlovník. Učíme pacienty po mrtvici znovu mluvit

Organizace
Logopedia, z.s.

Autor
Zuzana Hanibalová

DARUJTE

Cévní mozková příhoda nebo úraz mozku mohou v okamžiku převrátit život na ruby. Pokud je narušeno řečové centrum mozku, jde o afázii. Pacient má problémy s porozuměním řeči a/nebo se nemůže vyjádřit. Nedokáže říct své rodině, jak se cítí nebo jak je má rád, to vše při zachování IQ. Všeho si je vědom, což vede k pocitu bezmoci a frustrace.

 

Naše aplikace AfaSlovník pomáhá pacientům navrátit se do běžného života. Pacienti mohou trénovat řeč samostatně a zábavnou formou z pohodí domova, a dostávat cvičení na míru od svého logopeda. Patronem AfaSlovníku je zpěvák a herec Václav Neckář, který si onemocněním sám prošel.

Naše odkazy

O naší organizaci

Jsme nezisková organizace a vyvíjíme první logopedickou aplikaci k léčbě afázie v Česku. Jde o revoluční pomůcku, která nahrazuje dosavadní tištěné pomůcky, a umožňuje logopedům nastavovat cvičení pacientům na míru, a to i na dálku. AfaSlovník má v současné době více než 3 000 uživatelů z řad pacientů i logopedů. Během koronavirové krize jsme zjistili, že aplikace pomáhá také pacientům s vývojovou dysfázií, pacientům s poruchami autistického spektra nebo dětem s odlišným mateřským jazykem.

Online terapie řeči má smysl, obzvlášť v dnešní době. Získané prostředky použijeme na přidání nových funkcionalit a dokončení UX redesignu aplikace. Děkujeme, tým AfaSlovníku.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy