Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
SuperPes Alfred pro Alberta

Organizace
Pestrá, o.p.s.

Autor
Jana Sirotková

DARUJTE

Věděli jste, že asistenční pes není státem nijak systematicky finančně podporován, jako je tomu u vodicích psů pro lidi se zrakovým postižením? Zajištění finančních prostředků na výcvik asistenčních psích parťáků je tedy v tuto chvíli vždy na nás, organizaci, která je získává z darů a různých grantů a dotací.

Podpořte výcvik SuperPsa Alfreda pro Alberta.

Alfred je border kolie a bude asistenčním parťákem pro Alberta, který má atypický autismus a poruchu senzorické integrace. Na hvězdnou dráhu asistenčního psa se pilně připravuje s trenérkou Bárou. Nebydlí v kotci, ale v přirozeném prostředí Bářina domova.

Alfred bude pro Bertíka v první řadě společník a komunikační most s okolím. Aktivity a hry s Alfíkem budou pomáhat Bertíkovi v celkovém rozvoji motoriky a schopnosti soustředění. Díky Alfredovi se snáz zklidní při pohybu venku a procházky tak budou bezpečnější. Při společném polohování se bude Bertík zklidňovat a díky péči o Alfreda se bude učit odpovědnosti.

Náklady na výcvik, krmení a pamlsky, hračky, pomůcky i veterinární ošetření činí přibližně 250 000 Kč.
I s vaší pomocí se nám podaří tato částka získat o chlup rychleji. Děkujeme!

Naše odkazy

O naší organizaci

Cvičíme asistenční psy pro děti a dospělé s různým postižením bez použití kotců. Věříme, že pes, který je vychovávaný a vycvičený v přirozeném prostředí domova, je pak lépe připraven na soužití s člověkem s postižením. Usilujeme o to, aby byl člověk s postižením díky psímu parťákovi soběstačnější a samostatnější, rozvíjel své dovednosti a měl pestrý život.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy