Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Andělský strom 2019

Organizace
Mezinárodní vězeňské společenství, z.s.

Autor
Blažena Kotrsová

DARUJTE

Kupte vánoční dárek dítěti, které má mámu nebo tátu ve vězení! Odsouzené mámy a tátové napíší dopis pro své dítě a Andělský strom k dopisům připojí vánoční dárek, který si odsouzení (vybraní věznicí) nemohou dovolit. Děti tak pod stromeček dostanou dáreček od „mámy nebo táty“. Nejčastější reakcí dětí je radost, že na ně rodiče myslí, i když spolu nemůžou být, a cítí se milované. Projekt kromě radosti pro děti posiluje rodinná pouta, která jsou velkou motivací ke změně pro odsouzené rodiče a výrazně tak snižují recidivu.

Projekt slouží

– DĚTEM, které na Vánoce mohou pocítit radost a lásku svých rodičů.
– ODSOUZENÝM, kteří nemají peníze na koupení dárku pro své dítě.
– RODINÁM ODSOUZENÝCH, které jsou povzbuzeny nezištným zájmem a pomocí.
– DÁRCŮM, kteří mají možnost stát se součástí proměny lidských životů.
– SPOLEČNOSTI, protože silné rodinné vztahy odsouzeného s jeho nejbližšími jsou pro něj silnou motivací se do vězení už nikdy nevrátit – žít nový, lepší život.

Andělský strom letos pořádáme již 9. rokem. Jen v loňském roce (2018) jsme obdarovali 1140 potřebných dětí. Pojďme společně darovat vánoční dárky, pojďme darovat radost!

O naší organizaci

Pomáháme všem, kterých se zločin dotkl: obětem trestných činů, odsouzeným, propuštěným, rodinám všech, zejména dětem vězňů a pracovníkům justice. Pomáháme s výstupem osob z výkonu trestu odnětí svobody a jejich následné zařazení do společnosti. Jsme součástí největší křesťanské světové dobrovolnické organizace v oblasti vězeňství, Prison Fellowship International, která pracuje ve 127 zemích. 

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy