Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Aplikace Echo – Víc očí víc vidí

Organizace
Nadace Vodafone Česká republika

Autor
Jolana Hájková

DARUJTE
Nadace Vodafone se zaměstnanci Vodafone letos v rámci Giving Tuesday podpoří vývoj aplikace ECHO. V České republice Policie každoročně pátrá po desítkách dětí, které jsou přímo ohroženy na zdraví nebo životě. První hodiny od zmizení jsou klíčové a s každou další hodinou šance na nalezení dítěte výrazně klesá. Proto vzniká mobilní aplikace Echo, která bude propojena s policejní databází pohřešovaných dětí a v reálném čase bude uživatele informovat o konkrétním případu. Aplikace do pátrání od samého začátku zapojí širokou veřejnost a přispěje k tomu, aby dětí, které se ztratí a nikdy nenajdou, bylo co nejméně. Tým Echo se do vývoje pustil díky programu Laboratoř Nadace Vodafone. Získaná částka bude využita na dokončení a spuštění aplikace. Celý listopad se u nás ponese v duchu kampaně "Víc očí víc vidí". Stejně jako minulý rok zapojíme zaměstnance Vodafone napříč odděleními a regiony. Pomáhají nám dostat sbírku na darujme.cz/aplikaceecho do povědomí široké veřejnosti a splnit náš ambiciózní cíl, a sice dosáhnout částky půl milionu korun, kterou Nadace Vodafone ještě zdvojnásobí. Zaměstnanci se sami finančně podílí nebo přispívají aktivitami jako je například Pečení pro neziskovky, kdy mají možnost podpořit další 1-2 neziskové organizace z daného regionu, které si sami nominují. Výtěžek z Pečení pro neziskovky Nadace Vodafone opět zdvojnásobí. #GivingTuesday ale oslavujeme ještě jinak. V průběhu listopadu chodí týmy pomáhat do vybraných organizací v rámci Dne pro neziskovku a poslední listopadové úterý se věnuje dobrovolnickým aktivitám i naše nejvyšší vedení. GivingTuesday u nás máme rádi hlavně kvůli atmosféře, kdy se u nás všichni spojí pro dobrou věc.

O naší organizaci

Nadace Vodafone byla založena v roce 2006. Je spolufinancovaná Skupinou Vodafone (Vodafone Group) a společností Vodafone Czech Republic a.s. Od doby svého založení Nadace Vodafone rozdělila více než 195 milionů korun a podpořila na 500 projektů, čímž se dostala na přední místa v hodnocení firemních nadací. Patří mezi nejdůležitější podporovatele a investory do technologických inovací, které mají pozitivní dopad na společnost.

Posláním Nadace Vodafone je dlouhodobé a strategické propojování aktérů na trhu sociálního kapitálu a zvyšování jejich kapacit k řešení globálních problémů na lokální úrovni. Využijeme všechny dostupné prostředky, včetně mobilních technologií, sítí a know-how společnosti Vodafone, k tomu, aby naše činnost měla co největší pozitivní dopad na kvalitu života lidí v České republice.

Těchto cílů chceme dosáhnout prostřednictvím programů, které:
•zvyšují inovační potenciál organizací, jež usilují o společenskou a sociální změnu prostřednictvím moderních informačních a komunikačních technologií;
•zpřístupňují mobilní technologie lidem a komunitám, které z nich mají užitek;
•posilují angažovanost mladých lidí v řešení naléhavých společenských problémů novým způsobem;
•propojují byznys a neziskový sektor na poli expertního dobrovolnictví a tím zvyšují kapacity neziskového sektoru;
•podporují osobní zapojení zaměstnanců Vodafone ČR v místních komunitách.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy