Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Běhejme a pomáhejme útulkům

Organizace
Běhejme a pomáhejme útulkům z.s.

Autor
Petr Sokolík

DARUJTE

Za nápadem stojí Petr Sokolík, který přemýšlel, jak pomoci útulkům. K nápadu uspořádat na podporu opuštěných psů běh/procházku ho přivedl článek o Zdeňku Svěrákovi, který zakládal Běh pro Paraple.

 

Prvního běhu se zúčastnilo ve Stromovce 26 lidí a vybrali mezi sebou 4 000 Kč.  Účastníkům se myšlenka akce líbila a příští rok vzali s sebou své kamarády a známé. Dnes charitativní běh/procházku navštěvuje v Praze přes 1 500 lidí a desítky pejsků. Pomáhat útulkům se jezdí  i do dalších měst a můžete nás potkat v Brně, Jablonci nad Nisou či Liberci, Klášterci nad Ohří, Opavě, Plzni. Vybrané peníze se spravedlivě rozdělují mezi předem vybrané útulky a spolky pro opuštěné či týrané pejsky, kočky, koně a hospodářská zvířata.

 

Petr (spolek) přišel také s nápadem celorepublikové sbírky DEN ZVÍŘAT, který pomáhá útulkům v celé České republice. Den zvířat se koná od 1. září a končí 4. října, kdy je Mezinárodní den všech zvířat. Jedná se o akci nejen pro psí a kočičí útulky, ale i pro zařízení, která pomáhají týraným koním nebo hospodářským zvířatům. Celý výtěžek sbírky je po skončení rozdělen rovným dílem mezi všechny útulky. V roce 2019 proběhl první ročník a vybralo se 428 689 Kč, vloni se mezi 112 útulků rozdělilo 1 177 199 Kč. A letos to bylo úžasných 1 708 419 Kč, které připadly 126 útulkům. Petrův sen je vytvořit pro zvířata podobnou sbírku jako je ta „Tříkrálová“, kterou lidé podporují, věří jí a nebojí se o svůj příspěvek. Za 7 let organizace Běhejme a pomáhejme útulkům pomohla celkem 152 útulkům částkou 6 009 705 Kč.

O naší organizaci

Běhejme a pomáhejme útulkům, z.s. pomáhá týraným a opuštěným zvířatům v České republice od roku 2014. Za období svého působení organizace pomohla již 152 útulkům částkou 6 009 705 Kč! Finanční pomoc putuje psím, kočičím útulkům a také spolkům pečující o týrané koně a hospodářská zvířata.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy