Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Benefiční online aukce Objetí je víc než hračka

Organizace
Dobré víly dětem, z.s.

Autor
Lucie Finsterlová

DARUJTE

Od úterý 1. prosince až do neděle 13. prosince se mohou zájemci zúčastnit benefiční online aukce a vydražit si obrazy, grafiky, fotografie nebo jiné věci věnované zajímavými osobnostmi a podpořit tak činnost naší neziskové organizace a děti v dětských domovech.

V nabídce je například fotografie z natáčení Večerníčka na Střeše Lucerny od výherce Czech Press Photo Lukáše Bíby, fotografie z letního tábora Dobrých víl od umělecké fotografky Bet Orten, kniha Kmeny 90 od Vladimíra 518, limitovaný vinyl Toxique s podpisem Kláry Vytiskové, deska Tomáše Kluse s věnováním a další předměty. Online dražba nabízí i obrazy pěti autorů z dětských domovů nebo komentovanou prohlídku Novoměstské radnice či kostela Svaté Ludmily na náměstí Míru.

Tvářemi aukce jsou herci Jan Cina a Petr Vančura, kteří měli aukci na Novoměstské radnici moderovat „My nic nemoderujeme, protože akce, tedy aukce je přesunuta do online prostoru. Takže od 1. do 13. prosince můžete být v klidu doma a klikat a dražit! Jsou tam skvělé věci. Podporujme děti v dětských domovech a dražme, dražme, dražme!“ vyzívají Cina s Vančurou na videu, které vzniklo na podporu online aukce.

Letos si bohužel společný večer nemůžeme užít vzhledem k protikovidovým opatřením. Dejte si proto s námi alespoň virtuální skleničku a udělejte radost sobě nebo někomu, koho máte rádi ‒ a pomozte nám tak dávat dětem to nejcennější – čas, pozornost a lásku. V loňském roce jsme vybrali skoro 200 tis. Kč. Taková suma umožní např. zajištění letního tábora pro děti ze tří dětských domovů. Moc děkujeme všem za podporu.

Aukce je podpořená kampaní, kterou na Světový den dárcovství spouštíme ve spolupráci s reklamní agenturou CZECH PROMOTION. Silné příběhy Mili a Rudy jsou ukázkou těžkého vstupu do života a následného boje s jeho následky. Až do Vánoc budou někdejší obyvatelé dětských domovů v krátkých spotech promlouvat k divákům TV Nova.

Naše odkazy

O naší organizaci

Působíme šestým rokem v prostředí dětí z dětských domovů. Momentálně úzce spolupracujeme se čtyřmi dětskými domovy, kde fungujeme na individuální bázi. Známe všechny děti osobně a ony znají nás. Dáváme jim náš čas a lásku, doučujeme je, společně sportujeme a nasloucháme. Posilujeme jejich samostatnost a sebedůvěru. Děti se na nás těší a vědí, že přijedeme. Zároveň pro ně organizujeme společné akce mimo domov a ty starší se snažíme připravit na odchod z domova.

Všechny děti by měly mít dostatek objetí, pozornosti, lásky a času věnovaného pro jejich osobní rozvoj a zdravé dospívání. I ty z dětského domova. To, co děti prožily, neovlivníme, ale chceme, aby uvěřily, že mohou být v životě šťastné.

Naše vize je: Víla do každého dětského domova!

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy