Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Benefiční umělecká aukce na podporu opuštěných dětí

Organizace
Humanitární a rozvojové středisko Diakonie ČCE

Autor
Nikola Vydrová

DARUJTE

Naše středisko Diakonie pořádá jedinečnou benefiční aukci uměleckých děl z rukou našich českých umělců. Výtěžek z aukce bude věnován na podporu opuštěných dětí z nevládní organizace Otcův dům na Ukrajině, kterou Diakonie dlouhodobě podporuje.

Kvůli koronavirové pandemii se naše vánoční aukce Diakonie přemístí do virtuálního světa. Velmi si proto ceníme podpory aukční síňě OriginalArte, která internetovou dražbu zaštítí na svých stránkách www.originalarte.com. Vánoční aukce se uskuteční ve dnech od 1.-13.12. a k prodeji budou obrazy, litografie, umělecké fotografie a porcelán.

Aukci vnímáme jako příjemný způsob, jak podpořit děti, které se ocitly bez domova, a které nemají vlastní rodinu. Každá podpora opuštěných dětí s nelehkým osudem je velmi důležitá a smysluplná a my touto cestou také děkujeme všem umělcům, kteří nám svá díla do aukce věnovali.

Věříme, že se Vám umělecká díla budou líbit a budete s nimi moci potěšit i své blízké na Vánoce.

Naše odkazy

O naší organizaci

Jsme nezisková organizace, která pomáhá lidem postavit se na nohy. A to jak v České republice, tak kdekoli jinde na světě, kde nás lidé potřebují a kde my máme možnost pomoci. Jsme Středisko humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE.

Na Ukrajině spolupracujeme s organizací Otcův dům, která se stará o sirotky a děti bez domova z kyjevského regionu. Za více než 20 let se organizaci povedlo zajistit lepší a stabilnější budoucnost tisícům z nich. Zajišťuje těmto často hluboce traumatizovaným dětem psychologickou péči a možnost speciálního vzdělávání ve vlastní škole.

V úzké spolupráci s místní správou jsme podpořili sociální služby pro děti, které byly znovu začleněny do biologických rodin, adoptovány, umísťovány do péče k příbuzným. Pěstouni i děti získali díky našemu projektu pravidelné psychosociální poradenství. Díky tomu, že vychovatelé v Otcově domě vytvořili individuální rozvojový plán pro každé dítě, dostaly děti v nových rodinách lepší péči nebo se je podařilo znovu začlenit do původních biologických rodin.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy