Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Bezplatný právní servis pro občany

Organizace
Frank Bold Society, z.s.

Autor
Lucie Vernerová

DARUJTE

Již od roku 1995 bezplatně poskytujeme právní poradenství občanům v záležitostech, které se týkají veřejného zájmu.

Naše poradna se orientuje výhradně na případy aktivních občanů, kterým nejde jen o jejich soukromou věc. Právní asistenci nabízíme občanům, kteří ve veřejném zájmu řeší např. ohrožení životního prostředí, dopad staveb na kvalitu života, korupční jednání, špatné fungování státní správy nebo přispívají k většímu zapojení veřejnosti. Radíme jim například, jak zjistit, kam jdou obecní peníze, jestli je možné se vyjadřovat na zasedání zastupitelstva nebo jak konkrétně chránit životní prostředí v jejich okolí. Klientům na základě jejich dotazu vypracujeme právní analýzu a nabídneme doporučení, jak nejlépe postupovat. O naší pomoc může, přes jednoduchý formulář umístěný na webových stránkách, zažádat úplně každý .

Každý rok zodpovíme více než 500 klientských dotazů. Nic z toho by ovšem nebylo možné bez podpory našich dárců. Přidejte se k nám i Vy a pomozte nám poskytovat bezplatné právní poradenství i v roce 2021.

O naší organizaci

Frank Bold Society je spolek prosazující svobodu a férovost. Pomáháme veřejným institucím, firmám a občanům dělat dobrá rozhodnutí a zapojujeme se do řešení aktuálních společenských problémů v oblastech jako je odpovědnost firem, systémová korupce nebo degradace životního prostředí.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy