Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Bezstarostné Vánoce v nemocnici Whisper

Organizace
Nadační Fond Whisper

Autor
Markéta Malecová

DARUJTE

Vánoce jsou pro mnohé z nás svátky klidu, odpočinu a míru. To bohužel neplatí plošně po celém světě. Ve Whisperu v prosinci jako v každém jiném měsíci bojujeme s rozpočtem, abychom pokryly všechny výdaje, které nemocnice má. Pojďme to alespoň jeden měsíc v roce změnit. V rámci mezinárodního dne dárcovství – GIVING TUESDAY chceme pro nemocnici Whisper vybrat finanční prostředky, aby se v nemocnici alespoň o Vánocích nemuseli starat o rozpočet a mohli si dovolit všechny potřebné léky a vybavení.

O naší organizaci

Whisper Magical Children Hospital je dětská nemocnice v Ugandě, kterou založila češka – Veronika Cejpková. V této nádherné nemocnici dělají neskutečnou práci – za minimální poplatek (asi 30 kč) poskytují komplexní lékařskou péči každému pacientovi – hospitalizují ho na tak dlouho, jak je potřeba, darují mu veškeré léky, hradí veškerá potřebná vyšetření, poskytují stravu jak dětským pacientům, tak jejich rodičům. Rodiče během času stráveného v nemocnici učí tomu, jak příště nemocem předcházet.

 

Tým Whisper kromě lékařské péče poskytuje celou řadu služeb – mezi které právě patří outreach team – tým lékařů a sociálních pracovníků, kteří každý den vyjíždí do vzdálených oblastí – do vesnic, kde lidé nemají přístup k lékařské péči a často jsou odkázáni na hrozné praktiky místních šamanů, které jsou často fatální, proto je jejich pomoc tam tolik nutná. Tam pomůžou všem, kteří to potřebují, nebo když je to nutné, dopraví je do nemocnice whisper.

Kromě lékařské pomoci provádí také preventivní programy proti malárii, písečným blechám a dalším problematickým onemocněním – učí obyvetele vesnic hygieně, rozdávají moskytiery a snaží se přecházet tomu, aby se děti vůbec nakazili.

Čím je nemocnice Whisper speciální? Léčí úsměvem a barvami! Cílem je, aby se děti alespoň na chvíli, jako v pohádce a zapomněli na strasti každodenního života v Ugandě, proto každý zaměstnanec nemocnice nosí barevné kloboučky, zvířecí ouška nebo kytičkové čelenky – děti se lékařů potom tolik nebojí. Celá nemocnice je krásně barevná a vyzdobená nejrůznějšími pohátkovými motivy a na dvoře jsou prolézačky a klouzačky, kde si můžou hrát děti, které už se cítí lépe. Panuje tam úžasná atmosféra, všichni se usmívají a vše září barvami. Whisper pomáhá v Ugandě už 8 let, pomozme jim teď my!

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy