Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Bojujte s Charitou proti chudobě

Organizace
Charita Česká republika

Autor
Lenka Šnajdrová

DARUJTE
Světový den chudých letos připadá na 18. listopadu. Připojte se na #GivingTuesdayCZ k Charitě a bojujte proti chudobě. Podpořte vaším darem chudé lidi, chudé rodiny a umožněte jejich dětem lepší budoucnost. Vaše dary budou pomáhat po celé ČR. Přidejte se a pomozte nám měnit svět ve spravedlivější. Více o Světovém dni chudých: https://www.charita.cz/aktualni-projekty/svetovy-den-chudych-slysme-krik-lidi-na-okraji/

O naší organizaci

Charita Česká republika je nejstarší a největší nezisková organizace, která u nás poskytuje zdravotní a sociální služby . Pomáhá lidem v ohrožení a nouzi bez ohledu na jejich rasu, národnost, náboženství nebo státní a politickou příslušnost.

V České republice v roce 2017 Charita Česká republika evidovala v rámci všech svých zařízení pomoc celkem 144 750 osobám. Pro lidi a rodiny v nouzi Charita Česká republika provozuje 42 azylových domů pro rodiče s dětmi v tísni (v roce 2017 to bylo 1 193 rodin, tedy 3 381 uživatelů), 4 domy na půl cesty (78 uživatelů), 68 nízkoprahových zařízení pro děti a mládež (8 549 uživatelů) a 52 sociálně-aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi (2 513 uživatelů).

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy