Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Česká pošta pro kulíšky

Organizace
Česká pošta

Autor
Marta Selicharová

V letošním roce se pošťáci připojí ke Giving Tuesday akcí „Tvoříme pro kulíšky“. A to tvorbou háčkovaných chobotniček, čepiček a ponožtiček pro organizaci Nedoklubko, která podporuje rodiče předčasně narozených dětí a centra, která se o tato miminka starají. Výrobky budeme sbírat do 7. ledna 2020 a po té je předáme do Nedoklubka, odkud pak poputují přímo do nemocnic po celé ČR.
Volba spolupráce s Nedoklubkem byla zcela záměrná, její činnost jsme podpořili z Nadace České pošty příspěvkem 10 tisíc Kč, a to v rámci programu Pošťáci SRDCEM. Z programu Pošta PRO ZDRAVÍ jsme přispěli 120 tisíc korun Neonatologickému oddělení FN Motol na nákup podpůrných pomůcek pro nedonošené děti a jejich rodiče, jako jsou například balící kytičkové podušky do inkubátorů nebo kojící polštáře pro maminky. O nedonošené děti je potřeba se starat i po jejich propuštění z nemocnice, tak jsme přispěli 38 tisíc na nákup IQ kostek Společnosti pro ranou péči České Budějovice.

O naší organizaci

Pošťáci se ke dni dobrovolnictví a dárcovství Giving Tuesday letos připojují již počtvrté. V prvním roce jsme pořádali sbírku pro osm vybraných dětí našich kolegů. Celkem se tehdy vybralo úctyhodných 365 844 korun a z těchto peněz byly koupeny invalidní vozíky, polohovací postel či zaplaceny rehabilitace. V roce 2017 se konala akce pod heslem: „Zapleťte se s námi do dobrých skutků, aneb milujeme Ponožky od babičky“. Touto akcí jsme podpořili činnost obecně prospěšné společnosti Elpida, která různými projekty pomáhá seniorům v jejich aktivitách. Podařilo se nasbírat 23 plných pytlů vlny, tedy 242 kilogramy příze, ze které pletací babičky vytvořily 2 420 hřejivých párů ponožek. Loni jsme sbírali „Mobily pro Jedli“ a bylo jich 2 707 ks a za každý z nich dostal Jedličkův ústav deset korun.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy