Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Chluptopad pro Aidu. Pusťte chlup i vy.

Organizace
Pestrá, o.p.s.

Autor
Jana Sirotková

DARUJTE
V listopadu padá listí… Pro nás jako pro psí organizaci je ale mnohem důležitější podzimní línání psí srsti. Psi ty chlupy, jak se říká, doslova pouštějí. A tak jsme si řekli, že z listopadu uděláme chluptopad a vyhlásíme měsíc pouštění chlupů pro dobrou věc. Pustťe chlup i vy v nejštědřejším měsíci a dni roku. Jak můžete pustit chlup i vy? Jednoduše. Kdykoliv v měsíci Chluptopadu, nejpozději však 27. 11. na Giving Tuesday stačí kliknout na tlačítko Darujte a podpořit výcvik Kissmeho, který se právě teď připravuje na roli asistenčního parťáka pro malou Aidu. Aida je tříletá usměvavá slečna, která má těžké zrakové postižení. Aida je na svůj věk velmi vyspělá a také talentovaná. Učí se hrát na klavír, má učitelku na zpěv a chodí na balet. Kromě hudby má ráda zvířata a dobrou zmrzlinu. Kissme je portugalský vodní pes, který bude pro Aidu hlavně kamarádem a parťákem. Bude jí podávat předměty, dělat jí průvodce a budou spolu dělat také canisterapii. Za každý dar velice děkujeme.

Naše odkazy

O naší organizaci

Pestrá, o.p.s. byla založena v roce 2009 s cílem cvičit asistenční psy pro lidi s různými druhy postižení bez použití kotců. Věřili jsme a věříme dodnes, že pes, který je vychovávaný a vycvičený v přirozeném prostředí domova, má tu nejlepší průpravu, aby pomáhal svému budoucímu páníčkovi nebo paničce.

Každý člověk je originál a také každý pes, a proto vybíráme a cvičíme vždy konkrétního psa pro konkrétního člověka podle jeho potřeb a na míru. Jsme si však vědomi i faktu, že pouze vycvičit psa nestačí. Svým klientům proto poskytujeme sociální službu – sociální rehabilitace, která pomáhá dosáhnout stavu, kdy klient bude díky pomoci opravdu soběstačnější a méně závislý na pomoci druhé osoby.

A v integraci lidí s postižením jdeme ještě dál. Zaměstnáváme z více jak 50 % lidi s těžkým tělesným postižením napříč celou organizací na administrativních i odborných pozicících. Kromě toho se dlouhodobě snažíme bořit fyzické i psychické bariéry.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy