Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Čtyřnohý anděl pro slečnu Kačenku

Organizace
Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené, o.p.s.

Autor
Klára Maternová

DARUJTE

Kačenka je 15-ti letá slečna, která by si měla naplno užívat své mládí a dospívání. Místo toho je její život plný strachu, deprese a úzkosti. Kačenky dětství nebylo jak z pohádky. Tatínek byl alkoholik s depresemi. Díky častým nemocem Kačenka mnohdy nešla do školy, a když už tam šla, musela tam čelit šikaně od svých spolužáků i paní učitelky kvůli její nadváze. Místo toho, aby našla útěchu u svých prarodičů, dočkala se několikaletého sexuálního zneužívání ze strany dědy. To vše vyústilo v těžké deprese, sebepoškozování a záchvaty úzkosti.
Dnes se Kačenka se svým dědou již nestýká a žije pouze se svou maminkou a sestrou. Její psychický stav ale přetrvává, přestala navštěvovat školu a z bytu téměř nevychází – trpí posttraumatickým syndromem. Z toho důvodu si u nás Kačenka zažádala o asistenčního psa.
Cira je fena německého ovčáka, která bude pro Kačenku psychickou oporou a nejlepší kamarádkou, která ji vrátí sebejistotou a důvěru sama v sebe a své okolí. Při depresích a úzkostech ji vytrhne z jejího chování a pomůže vrátit zpět do běžného fungování. Cílem je, aby Kačenka s Cirou opět začala chodit do školy, na nákupy, s přáteli ven a dělat vše ostatní, jako její vrstevníci.
Výcvik asistenčního psa jako je Cira, trvá v průměru 6-9 měsíců. Náklady na výcvik jednoho psa jsou cca 250.000 Kč a klienti od nás psa dostávají zcela zdarma. Zapojením se do Giving Tuesday nám pomůžete předat dalšího psího parťáka do nové rodiny.

Naše odkazy

O naší organizaci

Jsme nezisková organizace, která od r. 2001 pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy handicapů na jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti prostřednictvím speciálně vycvičených psů. Výcvik asistenčního psa není hrazen státem, proto jsme závislí na dárcích a sbírkách, díky nimž jsme mohli dosud předat 250 psů svým páníčkům.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy