Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Čtyřnohý anděl pro slečnu Věru

Organizace
Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené, o.p.s.

Autor
Natálie Nováková

DARUJTE

Slečna Věra, kterou upoutal na invalidní vozík úraz, již od nás psího asistenta měla, měla od nás dokonce již 2 asistenty. Po té, co její asistenční fenka Brenda ve věku 10 let odešla v důsledku zákeřného onemocnění do psího nebe, vycvičili jsme pro slečnu Věrku zlatého retrievera Arnošta (celým jménem Arnie from Black Gully). 4 roky byl Arnošt pro slečnu Věru nejen společníkem, ale především velkým pomocníkem. Pro slečnu Věru i její maminku byl také ohromnou psychickou podporou po ztrátě psí asistentky a především parťačky, která slečně Věrce skvěle pomáhala.
Bohužel se našel zlý člověk, který na venčící louce, kde se mohl Arnošt proběhnout se svými psími kamarády, umístil otrávenou potravu. Několik psů návnadě neodolalo, mezi nimi byl bohužel i Arnošt, který lidskou zlobu zaplatil životem. Ve výcviku již máme pro slečnu Věru černého flat coated retrievera Zacka, pomozte nám ho pro ni vycvičit a dát jí pro ni ten největší dar – anděla na čtyřech nohách!

Naše odkazy

O naší organizaci

Od roku 2001 pomáháme lidem s nejrůznějšími typy zdravotního postižení ke zvýšení kvality jejich života prostřednictvím speciálně vycvičených psů. Již 250 psích asistentů z Helppes pomáhá lidem s postižením přeskákat každodenní překážky.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy