Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Dárek, který dává smysl

Organizace
ZO ČSOP Polabí

Autor
Marta Bryndová

DARUJTE

V rámci Giving Tuesday bychom rádi podpořili naši vánoční kampaň Dárek, který dává smysl. Cílem je získat finanční prostředky na péči o zraněné volně žijící živočichy ze záchranné stanice Huslík. Stanicí projde ročně více než 2 000 zvířat, která by bez lidské pomoci nepřežila. Více než 60 % z nich se nám podaří vypustit zpět do volné přírody. Abychom mohli tuto činnost plnohodnotně provádět, neobjedeme se bez pomoci dárců. Děkujeme!

Naše odkazy

O naší organizaci

Když se téměř před 40 lety poblíž malé vesnice u Poděbrad zranila poštolka, nemohla ani tušit, jak velký impuls dodá malému klukovi, který díky ní pozná, že ve svém životě bude pomoc živočichům na prvním místě. Bylo to právě v době, kdy se o stav naší přírody a krajiny nikdo příliš nezajímal a informací bylo opravdu málo. A tak se začal psát příběh vzniku jedné z prvních záchranných stanic v České republice. Poštolka, která měla zraněné křídlo, se i přes drobné peripetie uzdravila a vrátila zpět do přírody. Hluboký zážitek podnítil touhu založit organizaci, která bude mít za cíl pomáhat nejen zraněným živočichům, ale také celé naší přírodě.

Od té doby uplynula spousta času a vše prošlo velkým vývojem. Od několika desítek přijatých živočichů za rok jsme se dostali až na téměř 2 000. Místo jedné malé místnosti se podařilo vybudovat areál, který poskytuje optimální zázemí pro péči o živočichy a zároveň slouží k environmentální výchově. Naše aktivity se rozrostly k péči o krajinu, kdy se šetrně staráme o 12 ha pozemků.

Zjistili jsme, že nám není jedno, kde žijeme a že pro naši přírodu chceme udělat vše, co je v našich silách. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že vybudujeme místo, které bude dávat smysl. Místo, kde budeme moci léčit zvířata a vracet je zpět do přírody, vzdělávat děti a šířit pozitivní přístupy k ochraně přírody.

Posláním záchranné stanice Huslík je podpora druhové rozmanitosti živočichů v krajině a lidských sídlech ve východní části Středočeského kraje a péče o živočichy s cílem vypustit je do přírody.
„Více než 60 % přijatých zvířat se vypustí zpět do přírody, každý rok je to téměř 1 200 živočichů.“

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy