Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Darujte pohyb těm, co potřebují asistenci

Organizace
Sportovní klub vozíčkářů Praha, z.s.

Autor
Markéta Wernerová

DARUJTE

Sport je radost a posílení nejen fyzičky, ale zejména v této době i podpora psychická, a tu potřebujeme všichni. Lidem po vážném poranění míchy obrovsky pomáhá být v pohybu, mít partťáka, který jej vytáhne do přírody či jinak být aktivní. Nezisková organizace Sportovní klub vozíčkářů Praha (SKV), zajišťuje nejen pohybové aktivity, ale i sportovní a osobní asistencí tělesně hendikepovaným osobám a rozdává tím radost plnými doušky.

 

V každém ročním období plánuje SKV nové a nové aktivity a díky tomu se lidé po úrazech vrací do běžného aktivního života a zase se z něj radují. Asistence je někdy dobrovolná, ale náklady na organizaci a pomůcky stojí minimálně 250 Kč/hodinu. Pomáhejte s námi! Bez Vaší podpory finanční i osobní se neobejdeme, děkujeme.

Naše odkazy

O naší organizaci

Sportovním klubu vozíčkářů Praha, z. s. (SKV Praha)
SKV Praha pomáhá lidem po vážném poranění míchy již 30 let. Máme široký záběr sportovních aktivit po celé České republice i v zahraničí a jsme otevření zájemcům o sport na všech úrovních – od rekreační po vrcholovou. Ročně pořádáme více než 1400 dnů s vozíčkáři napříč všemi sporty a každé akce se spolu s nimi účastní v průměru 5–8 vozíčkářů.
Kromě asistence zajišťujeme nákup speciálních sportovních pomůcek, které jsou nezbytné, ale finančně velmi nákladné. Ty pak lidem s hendikepem kde je potřeba půjčujeme. A čemu všemu se vozíčkáři věnují? Hrají třeba florbal a stolní tenis, lyžují, účastní se orientačních závodů, potápějí se i tančí. Tak jako vy!

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy