Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Darujte radost babičkám, dědečkům a dětem

Organizace
Mezi námi, o.p.s.

Autor
Hana Šmídová

Organizujeme pravidelná mezigenerační setkání seniorů a dětí. Společně si při nich povídáme, tvoříme, hrajeme hry, sportujeme a tančíme. Senioři také jako pohádkové babičky a dědečkové chodí dětem do MŠ číst pohádky. Takovýchto setkání proběhne každý měsíc téměř 200.

Pomůžete nám sbírkou všeho, co bychom mohli v rácmi uvedených aktivit využít:
výtverné pomůcky (bílé, barevné papíry, čtvrtky, pastelky, fixy, nůžky, lepidla, raznice),
deskové hry (i použité, ale úplné a v dobrém stavu) a knížky vhodné pro děti předškolního věku (i použité, ale stále čitelné).
vše uvdené můžete nosit OD 25.11. DO 20.12. přímo do našeho mezigeneračního centra na adrese: Pujmanové 1219/8, 140 00 Praha 4 (bus 193,134,188, zastávka Sídliště Pankrác) v době od 9h – 15h, nebo do obchodu eTAŠKY na adrese: Křesomyslova 19, 140 00 Praha 4 (tram 6,7,18, 24, zastávky Náměstí Bratří Synků, Divadlo Fidlovačka, Otakarova).

O naší organizaci

Pomáháme propojovat generace. Naší hlavní myšlenkou je, aby se navzájem poznávaly, měly k sobě úctu a pochopení a společně si předávaly radost ze života. Sbližujeme zejména ty nejstarší s těmi nejmladšími. Snažíme se, aby k sobě nacházeli cestu a společně objevovali, jak krásné a zajímavé jejich světy jsou, když se navzájem propojí.
v rámci programu Povídej organizujeme pravidelná mezigenerační setkání dětí z MŠ/ZŠ v domovech a klubech seniorů
v rámci programu Přečti a Pomáhej senioři dobrovolníci chodí číst dětem pohádky a pomáhat v MŠ
organizujeme mezigenerační tvořivé dílny pro širokou veřejnost
pořádáme semináře, přednášky a workshopy pro naše dobrovolníky a spolupracovníky
v rámci evropské spolupráce nabízíme vzdělávací program pro mezigenerační kouče, pravidelně připravujeme konference věnované mezigeneračním aktivitám

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy