Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Darujte stromečky pod stromeček

Organizace
Nadace dřevo pro život

Autor
Terezie Poláková

DARUJTE

Trápí vás současná situace v lesích? Chtěli byste pomoci, ale nevíte jak? S námi tu možnost máte. Darujte stromečky pod stromeček!

Přispějte na obnovu českých lesů. Za Vaši podporu obdržíte certifikát o zalesnění kousku české krajiny. Certifikát si můžete uschovat pro Váš dobrý pocit, nebo jej darovat jako smysluplný vánoční dárek svým blízkým.

Zasazení jedné prostokořenné sazenice stojí průměrně 25 Kč. Tato cena zahrnuje nákup sazenice, její ochranu a práci spojenou se sázením. Na jeden hektar lesa se obvykle vysadí 4 000 – 8 000 sazenic listnáčů nebo jehličnanů.

Vlastníci lesa musejí kvůli kalamitě zalesňovat na mnoha místech a hlavně rychle. Jejich síly ani finance jim na to ale často nestačí. Rádi bychom jim proto pomohli. Vždyť lesy, o které se starají, jsou veřejně přístupné nám všem a výhody z nich máme také všichni. Pojďte do toho s námi, české lesy si naši pomoc zaslouží.

Co dostanu, když přispěji na zalesnění lesů?

– certifikát o zalesnění kousku české krajiny. Certifikát bude na Vaše jméno, nebo na jméno obdarovaného,
– potvrzení o daru (hodí se pro daňové přiznání),
– informační servis o tom, jak byl Váš dar využit (kolik se vybralo, fotografie ze zalesnění apod.).

Certifikát Vám odešleme, jakmile bude Vaše platba připsána na našem účtu na Darujme.cz.

Které lesy pomohu svým darem zalesnit?
Podpoříte všechny lesy zapojené do projektu. Tyto lesy jsou volně přístupné veřejnosti a starají se o ně soukromníci – členové komunity „Dřevo je cesta“. Můžete si také vybrat jenom jeden konkrétní les a na ten přispět.

– Lesy u Zbirohu a Dobříše ve Středočeském kraji (zalesní je Colloredo-Mannsfeld spol. s r.o.),
– Lesy u Kunštátu na pomezí Jihomoravského kraje a kraje Vysočina (zalesní je INÉS Kunštát, s.r.o.),
– Lesy u Koutu na Šumavě v Plzeňském kraji (zalesní je Jakubova dílna),
– Lesy u Opočna v Královéhradeckém kraji a u Nového Knína ve Středočeském kraji (zalesní je Lesy Colloredo-Mansfeld s.r.o.),
– Lesy u Milešova nad Vltavou ve Středočeském kraji (zalesní je Woodmania).

O naší organizaci

Nadace dřevo pro život je nezisková organizace, která vznikla před 14 lety. Jejím posláním je zvyšovat zájem veřejnosti o les, dřevo a životní prostředí. Mezi její nejvýznamnější projekty patří programy pro děti Do lesa s lesníkem, anketa Dřevěná stavba roku, studentská soutěž Stavby s vůní dřeva, lesnicko-dřevařská encyklopedie MeziStromy.cz a také osvětová kampaň Dřevo je cesta.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy