Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Darujte vzdělání. Darujte budoucnost dětem slumu.

Organizace
Čalantika - vzdělávací centrum v Bangladéši

Autor
Barbora Žáčková

DARUJTE

Věříme, že investice do vzdělání je nejlepší způsob, jak trvale zmírnit chudobu a umožnit dětem a rodinám z bangladéšského slumu žít kvalitnější život. Díky docházce do centra mohou děti prožít opravdové dětství a netrávit dny prací v textilní továrně nebo žebráním na ulici. Podpořte unikátního vzdělávací centrum pro rodinu přímo ve slumu.
Dětem celý rok poskytujeme doučování, školní poplatky, uniformy a pomůcky, teplé jídlo, léky, pravidelnou lékařskou péči a také volnočasové aktivity nebo předškolní přípravu. Rodičům zajišťujeme kurzy gramotnosti, dovednostní kurzy např. šití, lékařskou péči a návštěvy přímo v rodinách spojené s psycho-sociálním poradenstvím, měsíční semináře na různá témata jako jsou hygiena, těhotenství a porod nebo důležitost vzdělání.

O naší organizaci

Čalantika je vzdělávací centrum pro děti a jejich rodiny žijící ve slumu v bangladéšském hlavním městě Dháka. Centrum bylo zřízeno v roce 2013 organizací ADRA fungující díky podpoře českých dárců. Dochází sem 80 dětí od 6 do 12 let a stejný počet jejich rodičů. Jaký problém se snažíme řešit? Třídy ve státních školách jsou přeplněné a učitelé se tak žákům nemohou dostatečně věnovat. Rodiče dětí jsou navíc často negramotní a děti proto potřebují někoho, kdo jim učivo pomůže dohnat. Ve slumu také chybí státní školka, jejíž absolvování je pro nástup do první třídy povinné. Rodiny na placenou předškolní přípravu nedosáhnou a spousta dětí na základní školu proto nenastoupí.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy