Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Dejme dětem čistou vodu

Organizace
MOST ProTibet, o.p.s.

Autor
Kateřina Bouchalová

DARUJTE

Podpořte v rámci Giving Tuesday projekt organizace MOST ProTibet, která si dala za cíl zajistit nezávadnou pitnou vodu dětem ve školách a buddhistických klášterech v severní Indii. Organizace se zaměřuje na léčbu a prevenci onemocnění, především u dětí ve vesničce Tibetan Homes Foundation, Tibetan Children Village a v buddhistických klášterech v Himálaji. Často je trápí nedostatek pitné vody, ale také nemožnost vodu hygienicky uchovávat. Děti používají nejrůznější nádoby a plastové láhve, z čehož plynou různá vážná onemocnění.

Projekt Voda ProTibet je zaměřen na zajištění nádrží na pitnou a užitkovou vodu ke každému domečku ve vesničkách i v klášterech. Slouží také k pořízení kvalitních vodních filtrů, které zachycují mechanické částice ve vodě. Běžné levné filtry na vodu se brzy částicemi zanesou a přestanou fungovat.

Záleží nám na dětech. Místo žloutenky a průjmových onemocnění u nich raději vidíme radost a smích. Pojďme zařídit, aby se mohly kdykoliv napít nezávadné čisté vody.

Naše odkazy

O naší organizaci

MOST ProTibet, o.p.s. podporuje od roku 2004 vzdělání a zlepšuje životní podmínky tibetských dětí, seniorů, malých buddhistických mnichů a mnišek a nomádů. JSME PROTIBET, naše rozvojová pomoc putuje k tibetským komunitám do indického Himálaje a Tibetu.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy