Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Kup si stylový kousek na podporu vozíčkářů

Organizace
Hvězdný bazar

Autor
Tereza Petrboková

DARUJTE
Kup si stylový kousek oblečení ve FB skupině Hvězdné kousky nebo na našem Instagramu a podpoř tím náš charitativní secondhand.

Poslední týdny byly pro náš charitativní secondhand stejně náročné jako pro všechny, kteří museli zavřít své obchody. Naše komunita stávajících a nových zákazníků nás podporovala svým online nákupem na sociálních sítích i na našem eshopu.

Chceme těmto hvězdám virtuálně poděkovat a celé úterý budeme na našich sociálních sítích postovat děkovné vzkazy našich prodejců, kteří si díky této hvězdné podpoře udrželi práci.

O naší organizaci

Hvězdný bazar je charitativní secondhand, který zároveň slouží jako tréninkové pracoviště pro vozíčkáře po poranění míchy. Česká asociace paraplegiků – CZEPA provozuje již sedmým rokem obchod v Jungmannově ulici. Pracují zde aktuálně 3 prodejci na vozíku. Pobočka v Karlíně je pobočkou zcela novou a zapadá do pulzujícího a obchodně se rozvíjejícího Karlína. Práci zde má 5 handicapovaných osob a prostor slouží mimo jiné i k setkávání, například nad šálkem dobré kávy.

Hvězdný bazar si zakládá na principech sociálního podnikání. Nadpoloviční většinu jeho zaměstnanců tvoří lidé s hendikepem. Veškerý výtěžek z prodeje je reinvestován do provozu a rozvoje obchodu nebo do vzdělávání a podpory pro zaměstnané vozíčkáře. Nadšeně se řídíme zásadami environmentálně šetrného podnikání. Záleží nám nejen na prodloužení životního cyklu oblečení, ale i na minimalizaci odpadu a využívání recyklovaných nebo v přírodě dobře rozložitelných materiálů.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy