Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Den otevřených oken v Domově sv. Josefa

Organizace
Domov sv. Josefa

Autor
Anna Jiráková

DARUJTE

Zveme vás na den otevřených dveří do Domova sv. Josefa v Žirči a oslavu plnoletosti tohoto jedinečného zařízení.

A dárek k tak významným narozeninám? Nová okna! Právě výměna více než 100 let starých oken původně barokního areálu je hlavním cílem již téměř ročního snažení a projektu s příznačným názvem „Mám sklerózu, ale okno nemám.“

Jen díky úspěchu tohoto projektu se daří postupným tempem původní, netěsnící a profukující stará okna nahrazovat těmi novými, funkčními a památkově předepsanými, které zachovají historické hodnoty Domova. Kromě toho více než 4 milionová investice výrazně uspoří provozní náklady v budoucích letech, které budou investovány do zkvalitnění péče o klienty.

Nedávno jsme dokončili první etapu výměny (22 oken). Přijďte k nám a sdílejte s námi velkou radost i víru v úspěšné finále celého projektu!

V úterý 3.12. na vás čeká:
15:00 Komentovaná prohlídka Domova (CITAK – centrum pro informační technologie a alternativní komunikace, rehabilitace, vodoléčba, keramická dílna,…)

16:00 Žirečské okénko – příběh obnovy Domova sv. Josefa (shrnutí 18ti let fungování, představení projektů minulých i současných a budoucích plánů)

15:00 – 18:00 Uzavírání sezóny v cyklomuzeu (poslední příležitost roku 2019 k navštívení stálé expozice cyklistik v zámeckém parku)

Budeme se těšit na viděnou v Domově sv. Josefa!

O naší organizaci

Domov sv. Josefa je modelové a jediné lůžkové zařízení v České republice zaměřené na nemocné roztroušenou sklerózou, která je jedním z nejčastějších a nejzávažnějších neurologických onemocnění způsobující postupné ochabování svalstva. Za 18 let jeho existence prošlo Domovem více než 2000 nemocných a bylo zde poskytnuto přes 3800 pobytů. Domov každoročně pomáhá více než 700 pacientům, kteří již neovládají své končetiny, aby se znovu zapojili do života a uvědomili si, že život na vozíku nekončí. V rámci krátkodobých i dlouhodobých pobytů jim poskytuje komplexní péči zaměřenou na specializovanou rehabilitaci.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy