Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Dětský průvodce rozvodem

Organizace
Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín, z. s.

Autor
Lucie Želinská

DARUJTE

„Když se vytratila veškerá naděje, když nikdo nepřichází na pomoc a krásy života vyprchaly, zjišťuji, že pomoc přece přichází, i když nevím jak a odkud.“ — Mahátma Gándhí

Rozhodli jste se stát se pro děti, kterým se rozpadá rodina, takovou pomocí, o jaké mluví Gándhí? Pak jste tu správně. Dětský průvodce rozvodem je podpůrná skupina pro děti, které prožily nebo prožívají rozvod/rozchod rodičů. Je určena dětem ve věku 6 až 12 let (podmínkou je školní docházka). Svépomocná skupina dětí rozcházejících se rodičů dává prostor ke sdílení emocí, prožitků, obav a potřeb a to hravou a nenásilnou formou. Důležité jsou prožitky dětí na každém setkání, se kterými skupina může pracovat ve smyslu podpory, ocenění, povzbuzení a sdílení. Jedná se tedy o efektivní, hravý, zábavný a edukační nástroj.

Díky Vaší pomoci a naší skupině se aspoň část děti lépe vyrovná s těžkou životní situací, na kterou není nikdy nikdo připravený. Děkujeme Vám!

Naše odkazy

O naší organizaci

Pomáháme rodinám hledat cesty pro prožívání osobního štěstí, lásky, podpory, jistoty a vzájemného respektu.

Ve středu naší pozornosti jsou rodiny s dětmi, manželé a páry v různých životních situacích a etapách, pěstounské rodiny a lidé s handicapem. Všechny naše služby jsou koncipovány tak, aby rodinám pomáhaly vytvářet zdravé vztahy a zvládat každodenní péči. Nabízíme rodinám možnosti aktivně strávit MD a RD, účinně pracovat na svých vztazích a udělat si tak život hezčí a spokojenější. Snažíme se, aby rodiče dostali podporu v rodičovství i návratu do zaměstnání, v péči o děti zdravé i děti s handicapem. Z našich aktivit nejsou vyloučeni ani senioři. Realizací projektu dobrovolnického centra se snažíme o zapojení mladých i starších do místní komunity.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy