Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Dobroušky pro staroušky – figurky s příběhem

Organizace
Flami z. s.

Autor
Linda Řeháková

DARUJTE

Projekt má za cíl šířit radost a milou energii do osamělých obydlí seniorů a do domovů pro seniory.

Rádi bychom prostřednictvím figurek seniorům vzkázali, že ačkoliv nemůžeme být v době pandemie naplno s nimi, jsme tu pro ně stále, myslíme na ně a že rozhodně nejsou sami.

Tvoříme pro seniory figurky s příběhem. Dospělí dobrovolníci šijí bílé figurky, děti je dotvoří, doprovodí je krátkým příběhem a vzkazem a my je seniorům předáme. Každá figurka najde svého seniora a věříme, že vykouzlí úsměv na rtech a pohladí, povzbudí.

V tento předvánoční čas můžete udělat radost nejen našim seniorům, ale za příspěvek Vám pošleme nevšední dárek dle výběru.

Každá figurka je jedinečná a od nás má kapsičku nebo vak s přáním. Postavičku si můžete nechat, darovat někomu blízkému a nebo přání přepsat na svůj osobní vzkaz a poslat figurku dále.

Prosíme, podpořte tento projekt, s Vaším příspěvkem budeme moct obdarovat více seniorů! V tuto chvíli děti tvoří přes 400 figurek… a další se šijí.

Naše odkazy

O naší organizaci

Jsme Flami, pár zapálených jedinců, kteří rádi propojují…. malé s velkými, staré s mladými, nemocné se zdravými, komerční svět s tím nekomerčním… pomáháme právě tam, kde je to aktuálně potřeba. Jsme kreativci a jdeme na to skrze tvořivé, zábavné a účinné techniky. Hlavní činností spolku je podpora, příprava, koordinace, realizace a zajištění vzdělávacích, poradenských, terapeutických a sebe-rozvojových aktivit vedoucích k rozvoji osobnosti u dětí a dospělých všech věkových kategorií. Spolupracujeme s firmami, s organizacemi pečujícími o klienty s mentálním, fyzickým a kombinovaným postižením, se seniory, se školami, se školkami, skupinově i individuálně.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy