Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Dotyk potmě pro seniory

Organizace
TyfloCentrum Ústí nad Labem, o.p.s.

Autor
Petra Honzátková

DARUJTE

Cílem naší výzvy je na GivindTuesday získat prostředky na to, abychom mohli seniorům v domovech důchodců poskytovat masáže od nevidomých masérů z naší chráněné dílny. Maséři by za našeho doprovodu průběžně dojížděli do domovů pro seniory v Ústí nad Labem a okolí (uvažujeme Domov pro seniory Chlumec, DOZP Trmice a další v Ústí nad Labem a okolí).

Projekt pomáhá ve dvou rovinách – naplňuje dotykovou potřebu ze strany seniorů, navíc může výrazně pomoci při zdravotních problémech se svaly, při proleženinách apod. Ve druhé úrovni dává práci nevidomým masérům. Oboustranně bude setkání prospěšné i možnosti setkávání se s handicapovanými lidmi a vytváření nových osobních, přátelských vazeb.

Jsme ze zkušenosti přesvědčeni, že senioři tuto možnost velmi ocení, o to více po současné situaci s koronavirem a až to bude možné, budou je hojně využívat. Vycházíme i ze zkušenosti, kdy jsme podobný projekt realizovali v roce 2017.

Na jednu masáž pro seniora (počítáno 45 min.) potřebujeme 150 Kč, přičemž cena masáže je stanovena na minimum. Celkově bychom chtěli posbírat sumu min. na 400 masáží, abychom mohli nabídnout více domovům a zároveň jednotlivým seniorům i opakovaně, tzn. celkem 60 000 Kč.

Za příspěvky velice děkujeme a vážíme si jich!

O naší organizaci

Naším posláním je podporovat v celém Ústeckém kraji nevidomé a slabozraké v integraci do společnosti, tj. poskytovat pomoc v každodenním životě, při zvládání náročných nebo nestandardních situací.

Jsme jedinou organizací v kraji poskytující osobní doprovody (tzv. prův. a předčitatel. služby) a jednou ze dvou organizací poskytující služby pro podporu soběstačnosti a samostatnosti (tzv. soc. rehabilitaci, jež zahrnuje zejména výuku na ozvučených programech na PC, mobilních telefonech a dalších kompenzačních pomůckách).
Poskytujeme i další doplňkové služby.

Kromě toho máme i chráněnou dílnu – masérnu, kde zaměstnáváme 4 nevidomé maséry a dalších 6 ZTP zaměstnanců, vč. pedikéra, recepčních, ukližeců.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy