Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Dražíme pro Kambodžu s Očima dokořán

Organizace
Kambodža Oči dokořán, z.s.

Autor
Petra Konečná

DARUJTE

Rádi bychom uvítali zájemce, kteří by se chtěli zapojit do dražby fotografií z Kambodže. Dražba probíhá na Facebooku od 10.11.2019 a končí 10.12.2019 v 18:00. Výtěžek z dražby půjde na školu CBE Christine, kterou již více jak 5 let podporuje spolek Oči dokořán, jehož cílem je podpora vzdělanosti v Kambodži.

O naší organizaci

CBE Christine je malá škola nacházející se v přilehlé oblasti chrámů Angkor Wat v Kambodži. Škola má 130 studentů ve věku 6-16 let. Jedná se o děti žijící právě v této oblasti, která je paradoxně jednou z nejchudších v Kambodži i navzdory kvetoucí turistice (chrámový komplex Angkor Wat navštíví až jeden milión turistů ročně). Děti pocházejí z města Siem Reap a jeho přilehlých vesniček. Spolek Oči dokořán spolufinancuje rozpočet školy, a tak dětem nabízí možnost základního vzdělání včetně stravy a širší nabídky sportovního vyžití (tenis, fotbal, volejbal aj.). Výuka ve škole je zajištěna pěti učiteli, kteří děti vzdělávají např. v matematice, biologii, výtvarné výchově, anglickém a khmérském jazyce.
A pokud někdy zamíříte do Kambodže, školu můžete navštívit a nechat se nakazit úsměvy dětí a jejich dobrou náladou, na které můžete mít podíl i vy, pokud se zapojíte.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy