Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Dža dureder – Pokračuj: doučování žáků a studentů

Organizace
Slovo 21 z. s.

DARUJTE

Naše pomoc je v době protiepidemiologických opatření a uzavírání škol potřeba ještě víc než kdy jindy. Dlouhodobě vzděláváme žáky základních škol a pomáháme jim s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy. Doučujeme i studenty středních škol a motivujeme je k nástupu na vysoké školy.

Za posledních 16 let naší podporu využilo přes 1 000 romských žáků a studentů z celé České republiky. Z toho se na vysoké školy zapsalo 150 studentu a na střední školy více než 130 žáků.

Někteří z nich jsou teď novináři, manažeři, učitelé a sociální pracovníci.

Aktuálně pracujeme s 80 dětmi, které doučujeme češtinu, matematiku, angličtinu a další předměty. Naše prostředky bohužel nedostačují a proto se s prosbou o podporu obracíme i na vás.

Možná někomu změníte život.

O naší organizaci

Slovo 21 z. s. je nezisková organizace, která začala působit roku 1999.

Naše práce by se dala rozdělit do dvou větví:

– zlepšování postavení postavení Romů v české společnosti,
– a podpora cizinců ze třetích států.

Vznik organizace je spjat především s počátky „Světového romského festivalu Khamoro “ Ten je ostatně dodnes nejznámějším projektem Slova 21. Významným cizineckým integračním projektem je neformální setkávání českých a migrantských rodin Rodina Odvedle, bulletin „Slovo pro cizince a o cizincích“ a projekt „Vítejte v ČR“.

Slovo 21 je organizací, která chce přispět k budování multikulturní společnosti a především k lepšímu soužití kultur nejen v Česku, ale i v Evropě.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy