Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Generace U vás potřebuje!

Organizace
Auto*Mat, z.s.

Autor
Martina Flídrová

DARUJTE

Záleží Vám na tom, aby další generace pečovaly o klima a planetu?
Nastartujte s námi rozvoj Generace U – udržitelné, usměvavé a urbanisticky uvědomělé.

Vzpomínáte, když jste poprvé vyrazili sami pěšky nebo na kole do školy? Zážitky, svoboda, ale i odpovědnost… pohybovat se bez motoru je totiž lidská přirozenost!

Dnes děti přestávají do školy chodit pěšky, jezdit na koloběžce nebo na kole. Čím dál častěji je vozí rodiče autem, ať paradoxně kvůli obavám z bezpečnosti v hustém provozu, z pohodlnosti nebo ze zvyku.

Darujme dětem pobyt na čerstvém vzduchu mimo školní lavici, během kterého se naučí, jak se udržitelně a přitom zábavně pohybovat městem.

Nejen vaše děti vás budou milovat! Vyrazí totiž do ulic s odborníky z AutoMatu, kteří jim představí bezpečné chování v ulicích, provedou analýzu kritických míst v okolí škol a tato místa se studenty projdou. Současně naučí učitele předávat nově nabyté zkušenosti dalším třídám.

Nechme chodit děti do školy tím nejpřirozenějším způsobem!

Svým darem podpoříte studenta, partu, třídu nebo celou školu na cestě k udržitelné dopravě městem.

Naše odkazy

O naší organizaci

Spolek AutoMat prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě. Podporujeme veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu i rozumné používání aut. Přinášíme inspiraci z evropských metropolí a aktivizujeme lidi k pozitivní proměně ulic a veřejného prostoru. Dohlížíme na politiky a efektivní využití veřejných peněz. Společně s vámi tvoříme město, ve kterém chceme žít.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy