Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Giving Heart Day

Organizace
Nedoklubko z.s.

Autor
Lucie Žáčková

DARUJTE
Na úterý 27. listopadu připravujeme setkání členů organizace Nedoklubka s rodinami. V rámci naší kampaně Pomozte nám srdcem oslovujeme nejen členy, ale všechny naše příznivce a podporovatele, rodiny předčasně narozených dětí, sestřičky, lékaře ale i naše stálé koordinátorky a dobrovolnice s prosbou o pomoc. Aby nám pomohli srdcem... Výsledkem jsou naše purpurová srdíčka, výraz podpory a sounáležitosti s rodinami, kterým se předčasně narodí miminko a musí první dny, týdny i měsíce trávit na jednotkách intenzivní péče. Srdíčka spolu s léčivým textem klinické psycholožky předáváme maminkám po předčasném porodu v rámci projektu Nedoklubka s názvem Mámy pro mámy. Podtitulem projektu je právě: Pomáháme srdcem...

O naší organizaci

Nedoklubko bylo založeno v červnu roku 2002 jako občanské sdružení.

Dnes je Nedoklubko zapsaným spolkem, spolupracuje se všemi perinatologickými centry v České republice, je jedním z více než 90 aktivních členů mezinárodní organizace EFCNI, spolupracuje s Českou neonatologickou společností ČSL JEP a nově se podílí i na odborném výzkumu.

Záštitu nad Nedoklubkem převzal MUDr. Lumír Kantor, Ph.D., primář neonatologického oddělení FN Olomouc a senátor Parlamentu České republiky.

Nedoklubko realizuje několik projektů, které významně podporují rodiče předčasně narozených dětí i perinatologická centra.

Koordinuje projekty: Mámy pro mámy – podpora maminek v jednotlivých centrech povzbuzujícími časopisy a dárky, Běh pro miminka do dlaně – běh zaměřený na podporu konkrétního perinatologického centra, Oslavy Světového dne předčasně narozených dětí na Žofíně v Praze – vyzdvihnutí neonatologické péče v ČR a Pomáháme (ne)donošení – podpora výzkumného týmu zkoumajícího příčiny a prevenci předčasného porodu.

Nedoklubko vydalo v roce 2014 knihu Vítej, kulíšku a pravidelně vydává časopis pro podporu rodičů předčasně narozených dětí s názvem Nejste v tom sami.

Facebooková skupina Nedoklubko – nejste v tom sami spojuje rodiče předčasně narozených dětí, kteří si zde předávají rady, zkušenosti a navzájem se podporují. Také vydáváme jednou měsíčně Newsletter, který shrnuje aktuální Novinky z Nedoklubka.

Nedoklubko spolupracuje s odborníky z řad neonatologů, psychologů, dětských neurologů, pediatrů a dalších zdravotníků, čímž propojuje svět mezi odborníky a rodiči, kteří by měli v péči o předčasně narozené děti působit jako jeden tým.

Je tu pro všechny blízké předčasně narozených dětí. Aby věděli, na koho se obrátit a že v tom nejsou sami.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy