Giving Tuesday Now

Asociace společenské odpovědnosti se pod hlavičkou Giving Tuesday Česko připojuje ke globální akci #GivingTuesdayNow. Akce vrcholí v úterý 5. května 2020 dnem globální solidarity, kdy budou lidé z celého světa oslavovat dobré skutky učiněné v reakci na COVID-19.

Štědrost a solidarita má obrovskou moc sjednotit a uzdravit komunity v časech dobrých i zlých. Globální hrozba, jakou je COVID-19, se dotýká každého člověka na této planetě. Současně ale představuje skvělou příležitost se jako společenství globálně spojit.
V úterý 5. května vzdá celý svět včetně Česka hold štědrosti a dobrým skutkům vykonaným jedinci, občanskou společností, veřejnými institucemi a firmami v době pandemie koronaviru. Připojte se k milionům lidí z celého světa a projevte, nejen v tento den, vděčnost, solidaritu a štědrost. Spolu to zvládneme!

Jak se zapojit?

Do #GivingTuesdayNow se mohou zapojit neziskové organizace, podniky, školy, úřady i jedinci. Každý v rámci svých možností. Ať už se jedná o vykonání nějakého dobrého skutku, nebo jen projevení vděčnosti ostatním za pomoc a dobře odvedenou práci. Každý dobrý skutek se počítá. Inspirujte se našimi tipy:
1. Vyjádřete podporu zdravotníkům: Poděkujte jim, zašlete jim povzbuzující vzkaz, věnujte jim materiální dary v podobě roušek, dodržujte karanténní opatření.

2. Podpořte vaši oblíbenou organizaci: Podpořte neziskovou organizaci nebo sociální podnik finančním či materiálním darem, sdílejte informace o jejich aktivitách a potřebách.

3. Pomozte drobným podnikatelům: Kupte si voucher na služby či produkty vašeho oblíbeného podniku, napište jim pozitivní online recenzi.

4. Bojujte s osamělostí: Popovídejte si se svým sousedem, zavolejte příbuzným, pomozte osamělému seniorovi.

5. Staňte se dobrovolníkem: Ušijte roušky pro sociální pracovníky, vyvenčete psa lidem v karanténě.

6. Vzdělávejte ostatní: Doučujte děti, vytvořte vzdělávací online kurz, naučte seniory využívat online objednávky.

7. Sdílejte své dobré skutky: Sdílejte dobré skutky na sociálních sítích s #GivingTuesdayNow, #GivingTuesdayCZ, #SpoluToZvladneme a motivujte ostatní k akci.

Sdílejte s námi své dobré skutky

Pomozte nám mapovat dobré skutky v Česku učiněné v reakci na COVID-19. Sdílejte s námi, jaký dobrý skutek jste již vykonali nebo jaký projev solidarity máte v plánu.

REGISTRUJTE SVŮJ
DOBRÝ SKUTEK

V rámci Giving Tuesday Now mapuje Asociace společenské odpovědnosti veškeré dobré skutky a projevy solidárnosti, jenž se v Česku v době pandemie koronaviru dějí. Vše postupně zanášíme do naší aplikace Dobromappka, která na jednom místě pod filtrem #GivingTuesdayNow přináší přehled solidární mapy Česka.

Chcete se dozvědět více o Giving Tuesday Now nebo si stáhnout logo a další materiály?

Chcete se dozvědět více o Giving Tuesday Now nebo si stáhnout logo a další materiály?

Často kladené otázkyMateriály ke stažení

#Giving
TuesdayCZ
úterý 3.
prosince
2019 přidat
do kalendáře
největší svátek dárcovství
a nejštědřejší den v roce,
který oslavuje celý svět
REGISTROVANÉ
AKTIVITY
A VÝZVY
REGISTRUJTE
SVOU VÝZVU
NEBO AKTIVITU
#Giving
TuesdayCZ

Black Friday

Giving Tuesday

Giving Tuesday, světový svátek dárcovství, podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následující po dni díkůvzdání a nákupním šílenství na Black Friday. Letos Giving Tuesday připadá na úterý 3. prosince 2019, kdy otevírá charitativní sezónu před Vánoci.
150 zemí světa
380 miliónů dolarů
105,5 průměrná výše daru v dolarech
data z roku 2018, více čísel zde

ročník 2018 ve světě a v ČR
národní
ambasador
pro Česko: