Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Giving Tuesday Praha 2

Organizace
Městská část Praha 2

Autor
Tereza Urbánková

Městská část Praha 2 se již čtvrtým rokem připojuje ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Ten se slaví vždy první úterý následující po Dni díkůvzdání a účastní se ho tisíce osob, firem a organizací z celého světa.
I v letošním roce se tak uskuteční charitativní sbírka věcí pro psí a kočičí útulky. Sběrná nádoba pro účel veřejné sbírky psího krmiva, hraček a dalších potřeb bude umístěna na náměstí Míru v Praze 2.

Naše odkazy

O naší organizaci

Praha 2 byla vůbec první městskou částí, která se rozhodla do projektu zapojit a nadále hodlá v tradici pokračovat. Jinak je ale pro Prahu 2 charita samozřejmostí. Ať už ve smyslu vlastních projektů, nebo těch, které podporujeme. Na přelomu roku 2019 jsme založili zcela ojedinělý Nadační fond Dvojka srdcem, fungující na solidaritě našich úspěšných obyvatel a podnikatelů s těmi méně šťastnými. Městská část Praha 2 je skvělou ukázkou, že filantropie může být přirozenou součástí veřejné správy a věříme, že tato cesta může být inspirací nejen pro mnohé další subjekty veřejné a státní správy, ale pro každého z nás.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy