Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Giving Tuesday pro Ivanku

Organizace
Pestrá, o.p.s.

Autor
Dita Havlíčková

DARUJTE

Pusťte chlup a při příležitosti nejštědřejšího dne v roce přispějte Ivance na výcvik asistenční fenky Jelli.

Ivanka je milá a šikovná tříletá holčička s tělesným postižením. Narodila se s rozštěpem páteře v bederní oblasti a od pasu dolů je ochrnutá. Ivanka měla také nedovyvinutý paleček na ruce, proto podstoupila operaci, při níž jí lékaři přesunuli ukazovák na místo palce, aby byla ruka schopná úchopu. Ivanka má zájem o kontakt s lidmi i zvířaty, dělá jí to velkou radost a snaží se být aktivní a samostatná v tom, co prozatím zvládne.

 

Asistenční fenka Jelli bude pro Ivanku velkou pomocnicí, oporou a parťačkou, která ji bude doprovázet během jejích aktivit. Bude pro ni motivací k učení se novým věcem, k mluvení a podpoří holčičku při celkovém rozvoji. Při aktivní canisterapii bude Ivanka s pomocí Jelli rozvíjet motoriku a slovní zásobu. Pro maminku a tatínka bude Jelli zároveň velkou pomocnicí při péči o Ivanku.

Jelli právě teď vstřebává vše potřebné ve speciálním výcviku u trenérky Hanky. Aby se Ivanka své parťačky dočkala, potřebujeme vaši pomoc. Stát totiž asistenční psy, na rozdíl od vodicích, neproplácí. Náklady na výcvik Jelli jsou 250 000 Kč.

 

Tak prosím pusťte chlup i vy pro dobrou věc. I sebekratší chlup je chlup. Děkujeme.

Naše odkazy

O naší organizaci

Cvičíme asistenční psy pro děti a dospělé s různým postižením bez použití kotců. Věříme, že pes, který je vychovávaný a vycvičený v přirozeném prostředí domova, je pak lépe připraven na soužití s člověkem s postižením. Usilujeme o to, aby byl člověk s postižením díky psímu parťákovi soběstačnější a samostatnější, rozvíjel své dovednosti a měl pestrý život.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy