Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Hořké kafe a milé slovo mezi řádky

Organizace
Etincelle, o.s.

Autor
Jakub Knězů

Přijďte k nám ochutnat kávu, kterou si sami pražíme v naší nové pražírně na Šumavě. Bude hořká tak akorát. A stejně to s milým slovem umí naši zaměstnanci – s postižením i bez. Také jsou milí tak akorát.

 

A to nevíte, co dokáží dalšího. Někteří z nich pracují právě v pražírně, další obsluhují kávovar, jiní zas pracují v kuchyni. A další pak v naší kladenské pekárně. Nebo třeba na farmě, v prádelně nebo v úklidových týmech.

 

To ale není naším společným cílem. Tím je, aby šli o krok dál. V rámci projektu OKROK usilujeme o to, aby dostali příležitost na otevřeném trhu práce, v běžných firmách, ale i úřadech. Aby se to podařilo, musí se změnit nejen oni.

O naší organizaci

Jsme skupina sociálních podniků Etincelle, která vznikla v roce 2005. Máme vlastní řemeslnou pekárnu a síť pekařství U Dvou rohlíků v Kladně. Provozujeme bistra, kavárny a catering Mezi řádky. Pražíme vlastní kávu v šumavské pražírně Café Etincelle. Jsme držiteli ocenění EY společenský podnikatel roku 2018. Ve všech našich provozech dáváme příležitost pracovat lidem se zdravotním hendikepem. Celkem jich u nás pracuje téměř 200.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy