Registrace výzev do Giving Tuesday 2020 byla již ukončena.

Inspirujte se výzvami
z minulých let

Inspirace pro:
1.

neziskové
organizace

PŘÍKLADY
Pošli objetí tam, kde je osamělá náruč
Organizace ŽIVOT 90 sbírá objetí pro osamělé seniory a seniorky a posílá je dál. V České republice žije osaměle více jak půl milionu osamělých seniorů a seniorek. ŽIVOT 90 proto denně pomáhá 1 500 starším lidem a dává jim pocit, že někomu na nich záleží. Zapojte se taky, podpořte ŽIVOT 90 a pošlete objetí tam, kde je osamělá náruč.
Pomozte nám zastavit množírny a týrání zvířat
Cílem spolku Hlas zvířat je ukázat pachatelům, že jejich chování vůči zvířatům nezůstane nepotrestáno. V roce 2018 se rozhodli sepsat a prosadit novelu trestního zákoníku, která kriminalizuje množírny a nevhodné podmínky chovu všech zvířat, rapidně zvyšuje trestní sazby za týrání zvířat a zavádí nový druh trestu zákazu chovu a držení zvířat. V březnu 2020 vešla novela v platnost.
Kufřík vzpomínek pro odložená novorozeňátka v ČR
Až 500 dětí je každoročně odloženo nebo z různých důvodů odebráno matce přímo v porodnici. Aby jednou netápaly, jak přišly na svět, jak vypadaly a zda je vůbec měl někdo rád, uchovává Nadační fond La vida loca vzpomínky na začátek jejich života v kufřících a pomáhá jim tak v období hledání vlastní identity. Každé dítě má právo znát svůj příběh! Darujte vzpomínkové kufříky pro odložená miminka.
Mít pro co šít…
… nebo mít, pro co žít? Někdy obě věty znamenají totéž. Tak tomu bývá v Nových horizontech a u jejich deseti hendikepovaných švadlenek a „šičů“ na chráněných místech, kteří v roce 2020 našili 7 000 roušek a 12 000 látkových re-sáčků. Stále však potřebují další zakázky, aby mohli pokračovat v šití dál i v dalších letech.
“Protikorupční desatero” Rekonstrukce státu
Už od roku 2013 platforma Rekonstrukce státu prosazuje opatření pro dobrou správu a dohlíží na to, jestli politici respektují principy demokratického vládnutí. Za dobu svého působení prosadili už 8 zákonů. V roce 2020 byla ČR nejhorší ze 42 zemí v plnění protikorupčních doporučení GRECO. Vláda, poslanci a senátoři mají poslední příležitost chytnout druhý dech a proměnit slova o boji s korupcí v činy!
Otevřená data o klimatu
Projekt Fakta o klimatu usiluje o zkvalitnění společenské diskuse o klimatické změně. Snaží se dodávat srozumitelné údaje široké veřejnosti a vizuálně zpracovávat vědecké informace, aby bylo rozhodování ve věcech týkajících se klimatu založené na aktuálních a ověřených datech. Debata o klimatické změně je komplikovaná a na všech stranách plná zbytečných emocí, polopravd a mýtů.
Výzva Nadačního fondu PES V NOUZI na psí přání
Nadační fond PES V NOUZI si v rámci své #GivingTuesdayCZ výzvy dal za cíl plnit přání pejsků z útulků v Česku. Lidé mohli splnit celé přání nebo jen přispět na dárek – po splnění celého přání získali dárci fotografii psa se získaným dárkem.
Výzva Lékařů bez hranic na pomoc severu Nigérie
Lékaři bez hranic vyhlásili zvláštní dárcovskou výzvu. Dárci jim pomohli shromáždit 100 000 Kč na pomoc na severu Nigérie, která v té době bojovala s jednou z největších humanitárních krizí. Společnost TextilEco, která se zabývá sběrem nepotřebného oblečení a jeho dalším ekologickým zpracováním, každý zaslaný finanční příspěvek v rámci výzvy zdvojnásobila.
Výzva od Zachraň jídlo na podporu paběrkování
Iniciativa Zachraň jídlo vybízela lidi ke koupi dárkového poukazu, díky kterému zachrání tuny zeleniny a pomohou těm, kteří to potřebují nejvíc. Paběrkování je jedním ze způsobů, jak snížit množství vyhozeného jídla. Jde o sbírání plodin, které zůstaly po sklizni na poli, či v sadu a které nevyhovují z estetického hlediska. Po dohodě se zemědělci plody sbírají, a poté darují potravinové bance.
Výzva organizace Moment Česká republika
Do firemních sbírek oblečení pro Moment se v roce 2019 zapojilo 37 organizací. Zaměstnanci a individuální dárci vysbírali celkově přes 4 tuny oblečení, které pak Moment prodával ve svých charitativních obchodech po celé ČR. Výtěžek z prodeje putoval na vybrané neziskové projekty.
Výzva Nových horizontů na #darujšpagát
Nezisková organizace Nové horizonty šila ve svých chráněných dílnách pytlíčky ze zbytků látek, sloužících jako alternativa k běžným igelitovým sáčkům. Lidé mohli přispívat na výrobu pytlíčků v rámci projektu #darujšpagát, kdy organizace Nové horizonty sbírala od dárců zbytky látek a nití, šňůrky, stužky či provázky.
Výzva Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra
Děti z pobytového střediska v Kostelci nad Orlicí v rámci projektu „Boříme hranice mezi generacemi i světy“ vyráběly dárky a pekly perníčky pro seniory z nedalekého pečovatelského domova.

 

zavřít
Sbírka pro ženy bez domova
V MERCHYOU se rozhodli prostřednictvím organizace Jako doma pomoci ženám bez domova, které jsou v období pandemie COVID-19 ohroženější než kdy dříve. Přišly o brigády, některé ubytovny a noclehárny zavřely, tudíž nemají dostatečné hygienické podmínky. Chybí jim informace i sociální kontakty. Často mají chronické zdravotní potíže způsobené životem bez domova.
Podpořte Sbírku potravin na Tesco Online nákupech
Abyste pomohli těm, kteří to nejvíce potřebují, nemuseli jste během Sbírky potravin nutně chodit do obchodů. Darovat potraviny lidem v nouzi bylo možné opět i online z pohodlí vašeho domova. Stačilo zakoupit speciální kupóny zvané Balíčky pomoci. Ty sestavili společně Tesco s Českou federací potravinových bank na základě aktuálních potřeb charitativních organizací a jejich klientů.
Podpořte s Happy projekt Mary’s Meals
V Happy Training & Consulting poslali peníze na obědy dětem z nejchudších regionů světa. Pouhých 400 Kč totiž stačí na pokrytí nákladů na nasycení jednoho dítěte ve školním stravování téměř na celý rok. Toto jednoduché a přitom tak efektivní řešení hladu ve světě vymysleli v Mary’s Meals, mezinárodním hnutí umožňující lidem poskytnout tu nejefektivnější pomoc těm, kteří to opravdu potřebují.
Pohlednice Online pro Ježíškova vnoučata
Česká pošta poskytla tisíc voucherů na Pohlednice Online. Jejich prostřednictvím mohla Ježíškova vnoučata posílat pozdravy pro seniory a tím je v této nelehké době potěšit. Pohlednice lze jednoduše vytvořit pomocí aplikace přímo v telefonu nebo počítači vložením osobních fotografií, které chtěli „svému“ seniorovi poslat. Česká pošta pak pohlednice vytiskla a v papírové podobě doručila adresátovi.
S Autonapůl bezpečně do práce
Autonapůl pomáhá bezpečně dopravit klienty organizace Portus Praha do jejich práce. Portus provozuje ve středočeské Davli sociální podnik Dobroty s příběhem, který zaměstnává lidi s mentálním či jiným postižením. S ohledem na epidemickou situaci je třeba jim zajistit bezpečný převoz mezi domovem a prací. Autonapůl dlouhodobě poskytlo ze své flotily vůz Renault Trafic, který přepraví až 9 osob
RE.BRUNS pro pejsky, kteří potřebují naší lásku
RE.BRUNS spojuje lásku k pejskům a přírodě. Proto si vybrali útulek DOGPOINT, který pomáhá opuštěným a týraným pejskům najít novou milující rodinu a z každého nákupu na www.rebruns.cz v termínu 30. 11. 2020 až 6. 12. 2020 darovali 25 % ze zisku právě na útulek DOGPOINT! Za každou provedenou objednávku také dovezli do DOGPOINT dobroty pro pejsky pod stromeček.
Výzva společnosti Albatros Media pro své zaměstnance
Albatros Media podpořila společensky prospěšné aktivity, do kterých se zapojují její zaměstnanci. Zaměstnanci společnosti měli možnost přihlásit do interní výzvy projekty organizací, do kterých se sami zapojují. O finalistech, kteří získají plnou podporu, rozhodlo zaměstnanecké hlasování. Alespoň částečnou podporu získaly však všechny přihlášené projekty. Celkově společnost darovala 1 000 000 Kč, například na vybavení kynologických záchranářů, hospitalizovaným dětem i onkologickým pacientům.
Výzva od Mandarin Hotel pro charitativní organizace
Restaurace a Bar Spices připravila na #GivingTuesdayCZ speciální asijské pětichodové menu v ceně 1 450 Kč. Výtěžek z prodeje menu byl věnován několika charitativním organizacím.
Výzva od Happy Socks pro lidi bez domova
URBANLUX, oficiální distributor ikonických značek Crocs, TOMS, Happy Socks, Matt & Nat a dalších značek, se rozhodl v rámci #GivingTuesdayCZ darovat 250 párů ponožek švédské firmy Happy Socks lidem bez domova.
Výzva od Hilton Hotels Prague pro asistenční fenku
Zaměstnanci obou pražských hotelů Hilton se zapojili do online sbírky pro Anetku, děvčátko trpící dětskou mozkovou obrnou. Jejich cílem bylo, aby mohla co nejdříve využívat pomoc asistenční fenky Fany, se kterou ji čeká aktivnější život a lepší sociální vztahy s prostředím.
Výzva Skupiny ČEZ plní přání lidem v těžké životní situaci
Již 13 let organizuje Skupina ČEZ spolu s Nadací ČEZ zaměstnaneckou sbírku Plníme přání, myslíme na druhé. V minulém ročníku GT zaměstnanci ČEZu vybrali opět rekordní částku 3, 15 mil. Kč, Nadace ČEZ tuto částku zdvojnásobila na 6,3 mil. Kč a bylo podpořeno 106 lidí, kterým osud nepřál. Od začátku projektu takto zaměstnanci společně s Nadací ČEZ věnovali částku přes 30 mil. Kč.
Výzva Westfield Chodov pro Klub svobodných matek
Obchodní centrum Westfield Chodov podpořilo neziskovou organizaci Klub svobodných matek. Společně s dalšími partnery zorganizovali sbírku vánočních dárků pro děti z neúplných rodin. Návštěvníci nákupního centra tak splnili více než 100 vánočních přání.
Výzva České pošty pro kulíšky
V roce 2019 se pošťáci připojili ke Giving Tuesday akcí „Tvoříme pro kulíšky“. A to tvorbou háčkovaných chobotniček, čepiček a ponožek pro organizaci Nedoklubko, která podporuje rodiče předčasně narozených dětí a centra, která se o tato miminka starají. Pošťáci výrobky sbírali a poté předali do Nedoklubka, odkud pak putovaly přímo do nemocnic po celé ČR.
Výzva Tchiba Praha na sbírku oblečení pro hendikepované
Tchibo podpořilo sbírkou použitého oblečení hendikepované občany z organizace Borůvka. Nejlepší kousky oblečení byly dále k zakoupení v charitativním obchůdku Koloběh v Praze. Tchibo se ve spolupráci s FOREWEAR zároveň zasadilo o to, aby co největší množství textilu bylo znovu využito pro výrobu dalších praktických věcí.

 

zavřít
Dobrotrh MENDELU
V roce 2014 se na Mendelově univerzitě v Brně rozhodli propojit získávání manažerských a organizačních dovedností studentů s pomocí neziskovým organizacím. Nadšení a energie studentů a vyučujících předmětu Manažerské dovednosti jsou vkládány do sběru předmětů a jejich následného prodeje na akci konané v adventním období, Dobrotrh MENDELU. Studenti si sami vybírají, kterou neziskovou organizaci podpoří.
Online nadílka pro Borůvku
Dům zahraniční spolupráce dlouhodobě podporuje obecně prospěšnou společnost Borůvka a dává šanci lidem s postižením žít plnohodnotný život. Nejen Borůvka v roce 2020 přišla o řadu finančních zdrojů, které organizaci pomáhají naplňovat její poslání. Charitativní obchody a kavárna, kde zaměstnávají své klienty, jsou dlouhodobě zavřené. Rozhodli se proto zprovoznit e-shop a přejít do online prostoru.
Zapojíme děti do výuky
Nadace Albatros uspořádala finanční i materiální sbírku, která pomohla k plnohodnotnému zapojení do distanční, hybridní i prezenční výuky dětem, které během lockdownu zůstaly mimo kontakt se školou. Spolu s Učíme online od Česko.Digital poskytla asistenci vybraným základním školám, aby dokázaly plně využít získanou techniku pro skutečné zapojení sociálně znevýhodněných žáků 2. stupně do výuky.
ÁMOS vision podporuje vzdělávání dětí a mládeže
inpublic group hledal zajímavé projekty v oblasti vzdělávání pro děti a mládež. Třem vybraným projektům poskytli zdarma prostor pro kampaň v síti digitálních panelů ÁMOS vision na 160 školách po celém Česku. O 3 vybraných projektech se tak dozvědělo až 100 tisíc žáků a studentů po celé ČR.
Plogging na Fakultě ekonomické ZČU
V rámci světového svátku dárcovství se Fakulta ekonomická Západočeské univerzity v Plzni rozhodla aktivně zapojit registrací výzvy „Plogging pro duševní a fyzickou pohodu“. Touto aktivitou, která kombinuje běhání se sbíráním odpadků, chtěli inspirovat ostatní, aby vyběhli na chvíli ven, dostali se na čerstvý vzduch a současně se zapojili se sbíráním odpadků do úklidu svého blízkého okolí.
Daruj bEDUin = podpoř EDUin
EDUin rozeslal mimořádný newsletter všem odběratelům s odkazem na platební bránu na Darujme.cz a výzvou k individuální podpoře. bEDUin je pravidelný pondělní týdenní zpravodaj, který přináší shrnutí toho nejpodstatnějšího, co se kolem školství a vzdělávání během uplynulého týdne událo. Zároveň nabízí inspiraci z praxe a tipy na nejbližší akce týkající se vzdělávání.
Výzva Deutsche Schule Prag pro dětské oddělení v Motole
V rámci dlouholetého přátelství Deutsche Schule Prag s Klinikou dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol se škola zavázala, že žáci a studenti jejím malým pacientům vyzdobí hlavní chodbu tematikou podvodního světa. Rozhodli se tak nemocné děti potěšit dárkem, který jim bude jejich dočasný domov zpříjemňovat a pomůže jim s úsměvem procházet jejich složitým obdobím.
Výzva Montessori školy Andílek
Žáci základní školy Montessori Andílek v Praze po dobu jednoho měsíce sbírali veškeré vyhozené papíry. Z těch pak po měsíci ručně vyrobili papír nový. Speciálně recyklovaný papír posloužil dětem na výrobu vánočních přáníček pro místní domov seniorů, který děti potěšily svou návštěvou a zpěvem.
Výzva Masarykovy univerzity na dobročinný bufet
Dobrovolníci z řad zaměstnanců a studentů z Centra pro výzkum neziskového sektoru MU upekli nebo připravili doma něco rychlého a dobrého (buchtu, chlebíčky, sendviče). Jejich produkty se pak prodávaly v hlavní hale Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity zaměstnancům a studentům za symbolickou cenu. Výtěžek z akce putoval na podporu neziskové organizace Domov pro mne, Na počátku a Vodící pes.
Výzva Gymnázia J. K. Tyla pro Janičku
Žáci ve spolupráci se zaměstnanci školy uspořádali benefiční koncert a dobročinný bufet pro nemocnou Janičku. Dívka trpí mozkovou obrnou, a proto se žáci rozhodli právě jí a její rodině pomoci.

 

zavřít
4.

sociální podniky
a startupy

PŘÍKLADY
Nakupte a dejte práci mýdlařům s hendikepem
Nákupem pomůžete organizaci DobroDílo udržet pracovní místo pro Vaška, Danču, Míšu, Simču, Kristýnku a Romču. Ti všichni jsou mýdlaři s mentálním hendikepem. A právě díky nim, ale nejen pro ně, byl založen sociální podnik DobroDílo. Cílem je, aby mýdlaři měli možnost splnit si své sny. Třeba ten, který má Simona o vlastním bydlení nebo sen Vaška, který si ze všeho nejvíc přeje prostě mít práci.
Podpořme sociální podnik Ethnocatering
V rámci GivingTuesday hledal spolek InBáze podporovatele a budoucí partnery a zákazníky Ethnocateringu. Sociální podnik Ethnocatering nejenže poskytuje profesionální cateringový servis, ale také vytváří příležitosti pro ženy migrantky a migranty vůbec, kteří jsou jinak na trhu práce ve znevýhodněné pozici a posiluje jejich integraci. Své zisky využívá na rozvoj integračních aktivit InBáze, z. s.
Malý kousek nebe jako poděkování pro zdravotní sestry
Malý kousek nebe pro naše zdravotníky! To bylo 1000 blankytně modrých šál jako dárek pro zdravotní sestřičky. od organizace Vitapur. Slova díků slýchají zdravotničtí pracovníci v době, kdy je opravdu situace náročná, ale jakmile se trochu uvolní, nějak se zapomíná, co vše udělali, dokázali a jak jsou důležití. Společnost Vitapur jim proto věnovala dárek trvalejší hodnoty, který je zahřeje i fyzicky.
Podpořte ženy v sociální tísni z dílny METRÁŽ
Zájemci mohli přispět do sbírky ve prospěch nízkoprahové dílny. Vybrané peníze pomohly pokrýt náklady na provoz většího prostoru a hlavně umožnily dát ženám, které tam pracují, zasloužený finanční bonus k jejich výplatě. Peníze jim posloužily na úhradu léků, pomohly jim zaplatit nájem, potravu pro psa nebo koupit nová kamna či dietní potraviny.
Zabal dárek odpovědně
Balení dárků do papíru nebo do dárkových tašek je už prostě out. Zabalte dárek originálně. Nové horizonty dostávají nevyužité zbytky látek nebo záclon a dávají jim nový a dlouhý život. Co s Resáčkem získáte? Skvělý pocit, originální, ekologické a prostě cool balení. Budete šetřit suroviny, minimalizovat odpad a myslet tak na udržitelnou budoucnost. A díky dárku v Resáčku myslí na budoucnost i obdarovaný.
Benefiční online aukce pro Přestupní stanici
Organizaci Labre se povedla skvělá 14 denní aukce. Zapojilo se do ní mnoho známých osobností, které vybraly své srdcovky. Věci Davida Kollera byly zlatým hřebem aukce. Tři předměty se rozhodli dražit v ÚTERÝ 1. PROSINCE 2020 od 12:00 přímo na své facebookové stránce. Dražila se socha Anděl, kterou David Koller získal v roce 2018, CD podepsané všemi členy skupiny LUCIE a triko Davida Kollera.
Výzva od Pragulic pro lidi bez domova
V sociálním podniku Pragulic rozdávali i přijímali – uspořádali totiž výzvu pro lidi bez domova. Lidé mohli přinést cokoliv a poslat tak dále to, co již nepotřebují. Zároveň si také ale mohli něco odnést.
Výzva kavárny Bílá vrána na měsíc bez ztráty
Kavárna Bílá vrána, která zaměstnává lidi s postižením, spojila síly s partou nadšenců do gastronomie v čele s hercem Lukášem Hejlíkem. Jejich Gastrokroužek na Giving Tuesday připravil pro návštěvníky kavárny speciální snídaňové menu, jehož koupí lidé přispěli na chod
kavárny.

 

zavřít
Rehabilitace pro Mišku
Jedenáctiletá Michalka Hlaváčková od půl roku života čelí vážným zdravotním problémům. Prošla spoustou vyšetření a hospitalizací a teprve v roce 2020 se podařilo odhalit vzácné genetické onemocnění AADC, výrazně omezující vývoj dítěte. Velkou naději na zlepšení Míšina stavu přináší zařazení do léčebného programu. Už první měsíce léčby přinesly veliké pokroky. K dosažení dalších pokroků bude nutné nastoupit dlouhou a finančně náročnou rehabilitaci. Jeden týden této rehabilitace stojí 20 000 Kč, což přesahuje aktuální finanční možnosti rodiny.
Pomozte příběhům na cestě z nesnáze
Podpořte příběhy lidí, kteří se dostali do těžké životní situaci. Mámy samoživitelky, lidé s hendikepem, senioři, rodiny s nemocnými dětmi… těm všem společně pomáhá organizace Znesnáze21. Přidejte se k nim i vy. Přispět můžete na pár kliknutí a dostanete potvrzení o daru. A co je nejdůležitější? Všechny sbírky jsou ověřené a peníze putují ke konkrétním lidem.
Vodafone seniorům
Za vybrané peníze v rámci zaměstnanecké sbírky Nadace Vodafone pořídí smartphony či tablety, připojení a voucher na úvodní kurz, jak takový tablet co nejlépe využít na praktické záležitosti a spojení s rodinou a přáteli. Na sbírce spolupracuje Nadace Vodafone s organizací SenSen a Moudrá sovička. Cílí na částku 200.000 Kč a Nadace Vodafone částku zdvojnásobí.
Sbírka pro Matěje
​​Gymnázium J. K. Tyla v Hradci Králové každoročně pořádá projekt s názvem Dobrotyl. Každý rok v den Giving Tuesday studenti napečou dobroty, které se prodávají ve stánku, zahraje školní orchestr a zúčastní i několik hudebních kapel. Veškeré vybrané peníze jsou následně věnovány dítěti, kterému se škola rozhodla finančně pomoct. V roce 2020 se rozhodli pomoct Matějovi, který kvůli nehodě skočil neschopný samostatného života
Výzva Pomozte odčervit co nejvíce dětí v rozvojových zemích
Během Giving Tuesday vyvrcholila listopadová kampaň Ireny, která vybírala peníze pro iniciativu Deworm the World. Studie ukazují, že onemocnění střevními parazity je jedním z nejzásadnějších faktorů, které ovlivňují budoucí život dětí. Děti s parazity mají horší výživu a celkové zdraví, a proto dosahují například nižší úrovně vzdělání. Včasným odčervením se proto vyřeší řada problémů hned v počátečním stádiu.
Výzva holčičky Emy pro UNICEF
Jedenáctileté Emě jsou blízké aktivity organizace UNICEF. Její celá rodina na Giving Tuesday proto podpořila UNICEF finanční částkou. Emě se líbí, že fond pomáhá dětem po celém světě získat přístup k očkování, čisté vodě a vzdělání. Ema si sama uvědomuje, že mnoho dětí nemá tolik štěstí jako ona, a právě její rodina jim může pomoci získat peníze.
Výzva chlapce Adriana pro lidi bez domova
Když se osmiletý Adrian poprvé setkal s bezdomovcem, zanechalo to v něm hluboký dojem. Pro Adriana bylo nemyslitelné, že zatímco on doma ulehá do vyhřáté postele, jiní lidé spí na ulicích. Vzal proto všechny své úspory a muži zakoupil pár základních toaletních potřeb. Od té doby společně se svou rodinou, pravidelně kompletuje balíčky, které obsahují základní toaletní potřeby, zimní oblečení a jídlo, a pomáhají tak desítkám lidí bez domova.
Výzva Konta Hynek na pomoc Hynkovi
Rodina hendikepovaného Hynka vyzvala veřejnost k přispění na jeho pobyt ve speciální klinice v Rakousku, kde učí děti s hendikepem jíst. Lidé tak přispívali na jeho 14 denní pobyt na klinice, který stojí 300.000 Kč.

 

zavřít

Zajímá nás, jak se do oslav
nejštědřejšího dne v roce zapojíte.
Dejte nám o své výzvě
nebo aktivitě vědět,
přihlaste ji

Zajímá nás, jak se do oslav nejštědřejšího dne v roce zapojíte.
Dejte nám o své výzvě nebo aktivitě vědět,
přihlašte ji

REGISTRUJTE SVOU
VÝZVU NEBO AKTIVITU
Již registrované
výzvy a aktivity

Projděte si
registrované výzvy
z předchozích ročníků

VÝZVY 2020

VÝZVY 2019

VÝZVY 2018

VÝZVY 2017

VÝZVY 2016

#Giving
TuesdayCZ


úterý 3.
prosince
2019 přidat
do kalendáře
největší svátek dárcovství
a nejštědřejší den v roce,
který oslavuje celý svět
REGISTROVANÉ
AKTIVITY
A VÝZVY
REGISTRUJTE
SVOU VÝZVU
NEBO AKTIVITU
#Giving
TuesdayCZ

Black Friday

Giving Tuesday

Giving Tuesday, světový svátek dárcovství, podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následující po dni díkůvzdání a nákupním šílenství na Black Friday. Letos Giving Tuesday připadá na úterý 3. prosince 2019, kdy otevírá charitativní sezónu před Vánoci.
150 zemí světa
380 miliónů dolarů
105,5 průměrná výše daru v dolarech
data z roku 2018, více čísel zde

ročník 2018 ve světě a v ČR
národní
ambasador
pro Česko: