Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Kámoši v pravý čas

Organizace
Temperi, o.p.s.

Autor
Bohdana Břízová

DARUJTE

V rámci naší neziskové organizace Temperi, o.p.s., která pomáhá rodinám v obtížné životní situaci, fungují také skvělí a úžasní dobrovolníci. Zatímco se sociální pracovníci věnují rodičům, zhruba 50 dobrovolníků věnuje svůj čas, energii a úsměvy dětem z těchto rodin. V rámci programu Pět P a Doučování poskytují dobrovolníci dětem bezpodmínečné přijetí, podporu, rovnocenný a blízký vztah, jsou vzorem pro děti. Při pravidelných schůzkách jeden na jednoho zažívají dvojice dítě – dobrovolník neobvyklá dobrodružství a děti tak mohou být na pár hodin znovu dětmi. Dítě tak objevuje nové obzory a šance.
Aby dobrovolníci mohli poskytovat pomoc dětem, pomoc v pravý čas, je nutné je řádně proškolit a připravit na jejich budoucí dobrovolnickou činnost. Také v průběhu dobrovolničení je nutné jim poskytovat podporu, neustále je motivovat a vzdělávat… protože oni jsou klíči k úsměvům a pohodě dětí.
Vyzýváme tedy dárce a dobré duše – pomozte nám finančně zabezpečit proškolení, vzdělávání, podporu i další motivaci dobrovolníků – již těch fungujících, ale i těch budoucích!

O naší organizaci

Temperi o.p.s. nabízí pomoc v pravý čas rodinám, které se nachází v obtížné životní situaci – ať už jde o rodiny sociálně slabé, o rodiny s narušenými vztahy, rodiny s těžkou situací (úmrtí, rozvod) nebo rodiny pěstounské. Poskytované služby jsou zaměřeny na porozumění potřeb dětí, obnovu a podporu zdravého vztahu mezi rodičem a dítětem a minimalizaci negativních dopadů na dítě související s konflikty v rodinném či širším sociálním prostředí.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy