Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Kampaň #BezDechu na podporu nemocných cystickou fibrózou

Organizace
Vodafone Czech Republic a.s.

Autor
Adriana Dergam

DARUJTE
Na začátku listopadu startují zaměstnanci Vodafone sbírku na profinancování dokončení mobilního kouče a trenéra CF Hero, který vyvíjí Klub nemocných cystickou fibrózou na pomoc dospívajícím s tímto genetickým onemocněním. Iniciativu pak rozšíří i mezi partnery a zákazníky Vodafone. #BezDechu (www.bezdechu.cz) bude podpořeno také externí kampaní. Na 28. 11. kulminuje #GivingTuesdayCZ ve Vodafonu a call centrech, stejně jako externí kampaň a vedení společnosti půjde dobrovolničit. Nadace Vodafone pak sbírku #BezDechu, kterou provozuje Darujme.cz, pro CF Hero zdvojí. Cílem aplikace CF Hero je motivovat mladé i dospělé k péči o sebe sama, zvětšit jejich šance na delší život a zároveň sdružovat pacientské informace a zaznamenávat zdravotní stav, což může pomoci při dalším stanovování léčebné terapie a usnadnit práci lékaři. Aplikace se chce stát pomocníkem především mladých a dospívajících a gamingovou formou je vést k dodržování náročného denního režimu.

O naší organizaci

Giving Tuesday ve Vodafonu oslavíme už druhým rokem nejen dobrovolnictvím, ale i finanční sbírkou. Navíc částku, která se vybere na Darujme.cz, je Nadace Vodafone připravena zdvojnásobit. Minulý rok se jen mezi zaměstnanci Vodafone vybralo na 320 tisíc korun. Věřím proto, že se letos společně se všemi dárci dostaneme v kampani #bezdechu nad půl milionu. Ve Vodafonu se dobrovolnictví věnujeme po celý rok, každý zaměstnanec má placené dva Dny pro neziskovku a může podpořit organizaci nebo spolek, kde dobrovolničí i finančním obnosem v rámci Fondu dobrovolník.
Aplikace CF Hero zvítězila ve čtvrtém ročníku akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone a odnesla si výhru 350 tisíc korun. Na vývoj aplikace, její distribuci a správu ale potřebuje mnohem více. Cystická fibróza je geneticky podmíněné onemocnění ohrožující v první řadě plíce a dýchací systém. Ročně se u nás narodí s touto nemocí 20-25 dětí, část pacientů s menšími projevy cystické fibrózy může zůstat nediagnostikována a léčit se např. s dýchacími obtížemi či gastrointestinálními příznaky. Klasické formy cystické fibrózy vyžadují od nemocného dodržování náročného denního režimu zahrnující dlouhé inhalace a dechové rehabilitace.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy