Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Když peče Potravinová banka

Organizace
Potravinová bank pro Prahu a Středočeský kraj

Autor
Michaela Dvořáková

Shromažďujeme a poskytujeme jídlo potřebným a ač se o víkendu konala Sbírka potravin a díky laskavosti mnoha dárců jsme doplnili sklady, nepřestáváme s naší činností, podpora je teď potřeba více, než jindy. 3x týdně rozvážíme potravinové balíčky potřebným a na našich autech je to už znát, proto tentokrát potřebujeme podpořit také my.

Nechceme to ale zadarmo! 🙂 V naší komunitní kuchyni ve Zdibech napečeme spoustu amaretek, zabalíme je a pak je skrze naše spřátelené restaurace, kavárny a firmy prodáme. Veškerý výtěžek poputuje na podporu provozu aut.

O naší organizaci

Především supermarkety vyhazují obrovské množství jídla, které je naprosto v pořádku. My těmto potravinám zajišťujeme nejlepší podmínky a třídíme tak, aby se dostaly k těm nejpotřebnějším. Mezi odběratele patří poskytovatelé sociálních služeb, v poslední době přibylo také mnoho jednotlivců. Snaha je především pomoci lidem v akutní nouzi.

Za naší potravinovou bankou stojí ředitelka Věra Doušová, která jí dává celé své srdce. Právě proto pořádáme mnoho aktivit nad rámec standardního provozu potravinové banky, a také proto vznikla komunitní kuchyně ve Zdibech, kde připravujeme catering, pořádáme kurzy vaření a organizujeme firemní i vzdělávací akce.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy