Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
KoLedovec – Ledovecká koleda na podporu duševního zdraví

Organizace
Ledovec, z. s.

Autor
Lucie Šmuclerová

Zapojením do Giving Tuesday kampaně chceme prostřednictvím sociálních sítí oslovit potenciální podporovatele Ledovce. Kromě přímé podpory lidí se zkušeností s duševním onemocněním je pro jakoukoli změnu neméně důležité měnit pohled společnosti na téma duševního zdraví. Snažíme se odstraňovat předsudky a mýty, které kolem něho jsou.

 

Každoročně pořádáme akce pro veřejnost během roku a v rámci Týdnů pro duševní zdraví v Plzni a Klatovech, vydáváme vlastní čtvrtletník Ledovky, provozujeme web www.zotaveni.cz, děláme preventivní programy na školách.

 

A kdy jindy než během Giving Tuesday je dobré připomenout, jak moc je dárcovství důležité k zajištění této části naší činnosti. V rámci financování sociálních služeb se totiž jedná o něco navíc, na co si máme sehnat peníze jinde. A proto máme veřejnou sbírku!
Účelem naší veřejné sbírky je podpora destigmatizačních kampaní Ledovce, z.s. Pokud je Vám naše téma blízké, můžete nás podpořit na účet veřejné sbírky.

Číslo zvláštního bankovního účtu: 6634282/0800.

O naší organizaci

Ledovec je neziskovka (formálně zapsaný spolek, abychom byli přesní), která vznikla v roce 2001 a od té doby vyrostla a vyprofilovala se jako hlavní poskytovatel služeb pro lidi s duševním onemocněním. Z malého zařízení pro pár klientů vyrostl v poskytovatele sociálních služeb pro obyvatele většiny Plzeňského kraje, akreditovaného vzdělavatele a realizátora řady dalších projektů. Posláním Ledovce je vytvářet prostředí, které pomáhá lidem zejména s duševním onemocněním na jejich cestě zotavení.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy