Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Kufřík vzpomínek pro odložená novorozeňatka v ČR –

Organizace
LA VIDA LOCA

Autor
Karolína Kapitánová

DARUJTE

Darujte vzpomínkové kufříky pro odložená miminka

Vybíráme 100000 Kč na výrobu a naplnění kufříku vzpomínek pro odložená miminka.

Součástí kufříku jsou pletené, háčkované oblečky (svetřík, ponožky, čepička) a ručně vyráběné hračky, první dudlík, kojenecká láhev, fotoalbum na první fotky a památníček.

Až 500 dětí je každoročně odloženo nebo z různých důvodů odebráno matce přímo v porodnici. Aby jednou netápaly, jak přišly na svět, jak vypadaly a zda je vůbec měl někdo rád, uchováváme vzpomínky na začátek jejich života v kufřících a pomáháme jim tak v období hledání vlastní identity.

V Životu v kufříku jsou s námi lékaři a zdravotní sestry ve 50 porodnicích po celé republice, pěstouni a adoptivní rodiny, ochotní dobrovolníci a velkorysí sponzoři.

Každé dítě má právo znát svůj příběh!

Pomozte nám, tak abychom mohli každému odloženému miminku věnovat jeho kufřík vzpomínek a tím mu pomohli zachovat vzpomínky a podpořit jej při utváření zdravé identity.

O naší organizaci

Ne každý vyrůstá ve své původní rodině. Až 500 dětí každý rok opouští porodnici bez své biologické matky a k pěstounům, adoptivním rodičům nebo do kojeneckého ústavu si nese jen propouštěcí zprávu z porodnice. Nedozví se z ní ale, jak přišlo na svět, jak vypadalo ani, kdo ho choval v náručí místo maminky.

Málokdo si dovede představit, jak těžké je pro děti vyrovnat se v dospívání s tím, že je matka po porodu odložila. Cítí se nechtěné, nevědí nic o začátku svého života, nemohou srovnávat svou podobu s vlastními dětmi a prožívat pocit rodinné sounáležitosti. Život v kufříku jim dává vědět, že i tyto děti byly milovány, s láskou chovány sestřičkami, opečovávány lékaři, že jim babičky v domovech pro seniory ručně vyrobily hračky a myslely na ně. Kufřík nese jasnou zprávu: „Jsi pro nás důležitý a stál jsi nám za to, abychom pro tebe tohle všechno připravili!“

Život v kufříku symbolizuje vazby, vztahy, komunikaci, životní příběhy a kotvy tolik důležité pro sebepřijetí a identitu každého z nás. Projekt je primárně cílen na ty nejzranitelnější – novorozence, které opustili biologičtí rodiče.

Jsme také nadační fond, který se zabývá projekty na podporu zdravé rodiny, realizuje preventivní programy na ZŠ a aktuálně se věnujeme také projektu Sebezáchranka.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy