Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Lékárnička na 1 lékařský výjezd

Organizace
EMOTER - Essential Medical Outreach and Treatment Rescue

Autor
Lenka Karahutová

DARUJTE

V okrese Nebbi v Ugandě, kde působíme, žije nyní přes 350 000 obyvatel. Za deset let bude tamní populace půlmilionová! Pro takový počet lidí slouží pouze dvě nemocnice s placenou péčí. Mnoho lidí tak často umírá na banální a snadno léčitelná onemocnění, jelikož je zdravotnické zařízení příliš daleko a lidé si nemohou péči dovolit!

 

A právě z toho důvodu jsme se rozhodli situaci změnit. Pořádáme pravidelné lékařské výjezdy do odlehlých částí Nebbi a zajišťujeme lékařskou pomoc, kterou místní lidé tak naléhavě potřebují. Poskytujeme odborné lékařské ošetření, očkování, léky a odčervovací tablety.

 

Jeden lékařský výjezd nás vyjde na 35 000 Kč a zvládneme během něj ošetřit až 2 500 lidí. Pojď s námi investovat do zdraví a zachraň i Ty lidský život!

#pomozUgandě #helpUganda

O naší organizaci

EMOTER je nezisková organizace, která přináší lékařskou péči do Ugandy, konkrétně působíme v ugandském okrese Nebbi. Jsme tým lékařů, mediků a jiných nadšenců z Česka a Ugandy a společně pomáháme zlepšit životní úroveň a dostupnost zdravotní péče lidem, které v životě potkalo méně štěstí.

Protože jedním z našich hlavních cílů je udržitelnost, snažíme se, aby na humanitární pomoc, kterou poskytujeme, navázala rozvojová činnost. Cílem naší práce je dlouhodobě zlepšovat kvalitu života místních obyvatel, a to formou vzdělávání a zajištění základních potřeb, jako je například lékařská péče. V Nebbi plánujeme v budoucnu vystavět vlastní nemocnici a školu pro zdravotnický personál. Díky dostatečnému vzdělání a povědomí o prevenci věříme, že naše pomoc už pak v okresu Nebbi nebude potřeba a budeme se moci přesunout do jiné oblasti Ugandy i dalších zemí.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy