Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Mamma HELP, z.s.

Organizace
Mamma HELP

Autor
Veronika Louvel

DARUJTE

Mamma HELP nabízí edukační přednášky na téma prevence a tolik potřebné samovyšetření prsu po celé České republice.
Nádorovým onemocněním prsu je v ČR každoročně postiženo více jak 7000 žen. V průběhu svého života tak podle statistiky onemocní každá 12. – 8. žena. Je známo, že onemocnění zjištěné včas, tzn. v počátečním stadiu, dává každé z nás velkou šanci na přežití a uzdravení. Samovyšetření prsu je jedním ze způsobů jak příp. změny v prsu včas odhalit. Ne všechny ale víme, jak ho správně provádět.
Proto s naší pacientskou organizací nabízíme edukační semináře o prevenci rakoviny prsu a správném samovyšetření.
Naše edukátorky jsou vyléčené onkologické pacientky, členky spolku Mamma HELP, proškolené a pod supervizí odborníků z Asociace mamodiagnostiků.
Zájem o tato setkání přibývá , což nás moc těší. Abychom k Vám mohly dorazit i s tímto skvělým trojprsím, potřebujeme Vaši pomoc. Přispějte na tato tři krásná silikonová prsa(.)(.)(.), která Vám na příští přednášce rády ukážeme.

Naše odkazy

O naší organizaci

Mamma HELP je pacientská nezisková organizace sdružující ženy s rakovinou prsu, jejich blízké, lékaře, sestry a sympatizanty, založená v roce 1999. Prostřednictvím sítě Mamma HELP center v 8 městech České republiky poskytuje bezplatné psychosociální poradenství a zajištuje pro klientky množství aktivizačních programů. O klientky se v Mamma HELP centrech starají terapeutky, které mají samy s rakovinou prsu osobní zkušenost. Pacientky tak v centrech nalézají tolik potřebné porozumění, podporu a odpovědi na otázky, které s novou situací souvisí. Mamma HELP se také snaží zvýšit povědomí a informovanost veřejnosti o rakovině prsu, její prevenci a léčbě prostřednictvím edukačních přednášek a dalších aktivit pro veřejnost, například preventivní kampaní „Udělej uzel!“ Personálně Mamma HELP zajišťuje provoz bezplatné AVON linky za zdravá prsa, ve spolupráci s předními odborníky provozuje odbornou online poradnu, sociální poradnu, nebo poradnu pro pacientky s dětmi. Novinkou je speciální pivo Mamma BEER, první pivo pro ženy s rakovinou prsu.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy