Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Metráž – pracovní dílna pro ženy v sociální tísni

Organizace
Divadelní společnost K4, z. s.

Autor
Kateřina Jungová

DARUJTE

Budeme pracovat v naší dílně v centru Prahy, kousek od Václavského náměstí. A kdokoli se za námi může v čase od 9:15 do 14:15 stavit. Může okouknout naši práci i naše výrobky a může si sám udělat jednoduchý DIY šperk dle vlastního návrhu.

Naše odkazy

O naší organizaci

Metráž je nízkoprahová pracovní dílna pro ženy, které se ocitly v tísnivé sociální situaci. Vznikají zde designové doplňky a móda, které spoluvytvářejí ženy ohrožené sociálním vyloučením, násilím, bezdomovectvím, chudobou a dalšími negativními jevy. Cílem projektu je těmto ženám pomoci – poskytnout jim prostřednictvím tvořivé práce podporu, motivaci, know-how a možnost výdělku.

Na našich kolekcích spolupracujeme s českými značkami a designéry (LEEDA, MIK – Jana Mikešová, Monika Drápalová, šperkařka Adéla Fejtková, kolekci podzim/zima 2018 přiravujeme s Josefínou Bakošovou a grafičkou Karolínou Strykovou). Vytváříme kvalitní módní a designové produkty, které jsou z velké části vyráběny ručně, z českých surovin a jsou ekologicky šetrné. Je pro nás klíčová tzv. udržitelná a pomalá móda, nulový odpad a zpracování materiálů, jež zdánlivě nemají další využití. Pracujeme s kvalitní zbytkovou kůží, koženkou, látkami i bižuterií.

METRÁŽ funguje od roku 2015. Založily ji designérka Lucie Kutálková a divadelní režisérka a dramaterapeutka Kateřina Jungová.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy