Zpět na
komunitní lídry
Komunitní lídři

Michaela Novotná

Jihočeský kraj

Michaela Novotná působí jako ředitelka v Jihočeské agentuře pro podporu inovací. Již 14 let podporuje nejen začínající podnikatele v oblasti inovací v Jihočeském kraji formou odborných konzultací i zvýhodněných prostor a řídí realizaci Regionální inovační strategie. Od roku 2017 se zaměřuje i na téma Společenské odpovědnosti firem – šíření osvěty, sběr dobrých praxí v regionu, organizaci Ceny hejtmanky za CSR a propojení sociálních podniků s podniky společensky odpovědnými.

Proč jste se rozhodla aktivně zapojit do Giving Tuesday? Myšlenka Giving Tuesday mi je osobně velmi blízká, a proto jsem neváhala využít mého působení v JAIP a šířit ideu dárcovství a dobrých skutků dále. Naše organizace se již několik let zabývá, mimo jiné, společenskou odpovědností firem, na kterou firmy kladou stále větší důraz. A Giving Tuesday je vhodná příležitost pro zamyšlení se nad novými aktivitami a zároveň pomůže k inspiraci těm, kteří by chtěli pomáhat a ještě přesně neví jak.

Jak bude vypadat Giving Tuesday kampaň u vás v regionu? Vedle samostatné kampaně se pokusím v rámci svého působení v JAIP propojit propagaci Giving Tuesday s již existujícími aktivitami v regionu podporujícími CSR ve firmách, aktivity neziskových organizací a sociálních podniků. Jedná se především o propojení s kampaní Ceny hejtmanky za CSR v Jihočeském kraji, Burzou filantropie či připravovaným Jihočeským sociálním inkubátorem a oslovení mediálních partnerů, kteří jsou s tímto tématem ztotožněni.

Proč by se podle Vás měli do GT zapojit také ostatní? Ať už jednotlivci, firmy nebo neziskové organizace. Giving Tuesday je akcí, která má všechny inspirovat k zamyšlení, jak může jednotlivec či firma pomoci potřebným buď finančními prostředky nebo určitou službou. Každý může realizováním nějaké aktivity upozornit na potřebu lidí ze svého okolí, na níž by se bez Giving Tuesday těžko hledala podpora.

Kontakt novotna@jaip.cz
zpět na
komunitní lídry
Zaujala vás myšlenka komunitní kampaně a myslíte si, že byste byli skvělým komunitním lídrem?
Neváhejte nás kontaktovat, rádi s vámi probereme možnosti spolupráce.