Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Mikulášská nadílka dětem v bojových zónách

Organizace
Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Diecézní charity ostravsko-opavské

Autor
Mgr. Veronika Mechová, DiS.

DARUJTE

Ozbrojený konflikt na východě Ukrajiny, který započal v roce 2014, stále trvá. Každým dnem se střílí ostrými a počet obětí narůstá. Válka ovlivňuje každodenní život rodin a dětí, které žijí v bezprostřední blízkosti frontové linie a nemají kam jít. Nezbývá jim ale nic jiného, než v nebezpečných podmínkách zůstat.

Charitní Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce v těchto oblastech pomáhá od začátku konfliktu. Pro chudé děti z těchto míst od roku 2017 pořádá Mikulášskou nadílku, kterou chce udělat radost dětem, které nemají takové štěstí jako my a vyrůstají v prostředí války.

Pomozte nám splnit jejich přání. Letos bude možné obdarovat minimálně 50 dětí z míst Doněcké oblasti, která leží v bezprostřední blízkosti bojových zón.
Zapojte se:
• pořízením konkrétního dárku (do 10. 12. 2019),
• nebo finančním příspěvkem (do 15. 12. 2019).

Seznam všech dětí a jejich přání naleznete na webových stránkách Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce www.adoptujsi.cz.

Nadílku předáme dětem na svátek sv. Mikuláše, který se na Ukrajině slaví 19. prosince.

O naší organizaci

Diecézní charita ostravsko-opavská poskytuje zdravotní a sociální služby v Moravskoslezském kraji a části Jesenicka od roku 1997. Prostřednictvím svých 18 oblastních Charit pomáhá všem bez rozdílu věku, vyznání či původu, a to ve více než než 160 zařízeních.

V rámci Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce realizuje projekty na Ukrajině a v Moldavsku. Podporuje zde děti i seniory v projektech Adopce na dálku a Důstojný život, angažuje se v pomoci obětem válečného konfliktu (potravinové balíčky, pomoc raněným, materiální pomoc), aj. Na Ukrajině působí již 14. rokem.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy