Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Mikulášská nadílka dětem v bojových zónách na Ukrajině

Organizace
Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Diecézní charity ostravsko-opavské

Autor
Veronika Mechová

DARUJTE

Udělejte radost dětem, které trpí kvůli válce na Ukrajině. Zapojte se do našeho projektu.
Děti, kterým můžete společně s námi splnit jejich přání, žijí ve městech v Doněcké oblasti v bezprostřední blízkosti bojové linie. Lidem v této oblasti pomáháme z důvodu, že ekonomika těchto měst, která je založená na průmyslové výrobě, je v současné době ochromena a lidé jsou zde většinou bez práce. Počet obyvatel těchto měst klesl na jednu třetinu oproti roku 2013. Řada obyvatel trpí zdravotními problémy spojenými s průmyslovým znečištěním díky tepelné a uhelné elektrárně. Ve městech funguje škola a lidé mohou využívat několik základních služeb, chybí lékaři, zdravotní sestry, nefunguje státní správa a život v těchto městech řídí vojenská správa CIMIC.
Život nedaleko bojové zóny je velmi frustrující. Často místní lidé slýchávají střelbu a nikdy neví, kdy se boje vrátí zpátky do měst, ve kterých žijí. Mnoho lidí kvůli tomu trpí psychickými problémy a nedokáže žít běžný život.
Děti zařazené v této Mikulášské nadílce žijí ve špatných podmínkách, a proto bychom rádi splnili jejich přání k Mikuláši. Dárky se dětem na Ukrajině dávají 19. prosince v rámci svátku sv. Mikuláše a do té doby chceme doručit vybraným dětem dárky.

Naše odkazy

O naší organizaci

Diecézní charita ostravsko-opavská se v rámci Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce věnuje již více než 10 let podpoře obyvatel Ukrajiny a Moldavska. Prostřednictvím různých rozvojových a humanitárních projektů se snaží zvýšit životní úroveň sociálně slabých rodin, dětí, zkvalitnit péči o seniory, zdravotně postižené a pomoci v případě humanitárních katastrof v těchto zemích.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy