Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Mikulášská nadílka dětem v bojových zónách

Organizace
Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Diecézní charity-ostravsko opavské

Autor
Mgr. Veronika Mechová, Dis.

DARUJTE
Kdysi útulné vesnice a města v Doněcké a Luhanské oblasti, dnes lekají svou prázdnotou a apokalyptickým vzhledem. Od roku 2014, kdy začaly boje na Ukrajině, se zde nepřestalo střílet. V bezprostřední blízkosti bojové linie nebo přímo na ni bydlí mnoho rodin s dětmi, které nemají kam jít. Letos nám můžete pomoci obdarovat minimálně 46 dětí z Doněcké oblasti, která leží v blízkosti bojové zóny. Mikulášská nadílka poputuje na Ukrajinu 15. 12. 2018 a bude předána dětem ve městech Slovjansk, Luhanske, Vozdvyženka, Svitlodarsk a okolí na svátek sv. Mikuláše, který se na Ukrajině slaví 19. 12. Zapojit se můžete nákupem konkrétního dárku (do 14. 12.) nebo finančním darem (do 19. 12.). Více informací naleznete na webových stránkách Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce: www.adoptujsi.cz

Naše odkazy

O naší organizaci

Diecézní charita ostravsko-opavská poskytuje zdravotní a sociální služby v Moravskoslezském kraji a části Jesenicka od roku 1997. Bez ohledu na věk, víru nebo původ pomáhá místním lidem prostřednictvím 18 oblastních Charit ve více než 160 zařízeních.

V rámci Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce realizuje projekty na Ukrajině a v Moldavsku. Podporuje zde děti i seniory v projektech Adopce na dálku a Důstojný život, angažuje se v pomocí obětem konfliktu (potravinové balíčky, pomoc raněným, materiální pomoc), aj. Na Ukrajině působí již 13. rokem.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy