Zpět na všechny
registrované výzvy a aktivity
Mikulášská nadílka pro potřebné děti na Ukrajině

Organizace
Diecézní charita ostravsko-opavská

Autor
Mgr. Veronika Mechová, DiS.

DARUJTE

Přineste kousek radosti dětem, které žijí na Ukrajině v nuzných podmínkách. Pomozte nám splnit jejich přání! Zapojte se do Mikulášské nadílky 2020.

Letos chceme obdarovat 50 dětí, které žijí v blízkosti bojů na východě Ukrajiny a ve velmi chudé Žytomyrské oblasti.

Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Diecézní charity ostravsko-opavské pomáhá na Ukrajině v oblastech konfliktu od jejich začátku. Pro chudé děti z těchto míst od roku 2017 pořádá Mikulášskou nadílku, kterou chce udělat radost dětem, které nemají takové štěstí jako my a vyrůstají v prostředí války. Nově jsou v nadílce také přání potřebných dětí z Žytomyrské oblasti.

Zapojte se můžete do 15. prosince 2020:
• příspěvkem na pořízením konkrétního dárku,
• finančním darem.

Seznam všech dětí a jejich přání naleznete na webových stránkách www. adoptujsi.cz.

Nadílku předáme dětem na svátek sv. Mikuláše, který se na Ukrajině slaví 19. prosince.

O naší organizaci

Diecézní charita ostravsko-opavská poskytuje zdravotní a sociální služby v Moravskoslezském kraji a části Jesenicka od roku 1997. Prostřednictvím svých 18 oblastních Charit pomáhá všem bez rozdílu věku, vyznání či původu, a to ve více než 160 zařízeních.

V rámci Střediska humanitární pomoci a rozvojové spolupráce realizuje projekty na Ukrajině a v Moldavsku. Podporuje zde děti i seniory v projektech Adopce na dálku a Důstojný život, angažuje se v pomoci obětem válečného konfliktu (potravinové balíčky, pomoc raněným, materiální pomoc), aj. Na Ukrajině působí 15. rokem.

zpět na všechny
registrované aktivity a výzvy